Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes

 

IV Archidiecezjalna Pielgrzymka

Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich najbliższych,

oraz chętnych diecezjan do Lourdes.

8-16 września 2022 r.

 

 

Przejazd specjalnym pociągiem. Skład będzie złożony wyłącznie z wagonów sypialnych (po 3 osoby w przedziale).

 

Organizatorzy zapewniają uczestnikom profesjonalną opiekę medyczną. Udział w pielgrzymce potwierdzili lekarze różnych specjalizacji, pielęgniarki i wolontariusze, m.in. z Katolickiej Fundacji „Młodzi dla młodych”. Wszyscy oni jako pielgrzymi włączą się w opiekę nad najbardziej potrzebującymi. 

Każdy chory potrzebujący stałej opieki, winien pielgrzymować z osobą wspierającą (najlepiej z grona rodziny lub przyjaciół).

 

Zakwaterowanie i wyżywienie w Lourdes
Miejsca noclegowe dla wszystkich uczestników zarezerwowano w Domu Pielgrzyma „Notre Dame”. Do dyspozycji pozostaną klimatyzowane pokoje 2-, 3-, 4- i 6-osobowe (w tych ostatnich są dostępne dwie niezależne toalety i dwa natryski), elektrycznie sterowane łóżka, sale spotkań, cztery jadalnie, dyżurki lekarskie, gabinety zabiegowe, wózki i riksze dla osób chorych lub osłabionych oraz taras z widokiem na Sanktuarium. Organizatorzy zapewnią pielgrzymom „wzmocnione” śniadanie (wędliny, sery), ciepłą obiadokolację, a także dostęp do aneksów kuchennych, w celu przygotowania prostych posiłków np. kanapek i podgrzania wody.
Celem ułatwienia przemieszczania się po Lourdes, pielgrzymi będą podzieleni na 7 grup pięćdziesięcioosobowych pod przewodnictwem lidera, lekarza, dwóch pielęgniarek oraz kapłana.

 

Program pielgrzymki
Pobyt m.in. w miejscach związanych z życiem św. Bernadety, modlitwa przy Cudownej Grocie, w bazylice Niepokalanego Poczęcia, w tzw. bazylice różańcowej, w podziemnej bazylice św. Piusa X. 

Udział w międzynarodowej Mszy św., celebrowanej m.in. przez abp. Wiktora Skworca, bp. Marka Szkudły, a także duszpasterzy z różnych stron świata. 

Droga Krzyżowa; udział w procesjach: eucharystycznej (o godz. 17) i maryjnej (o godz. 21) ze świecami.

Chorzy i niepełnosprawni, a także – według możliwości – pozostali pielgrzymi, będą mogli swoje intencje powierzyć Panu Bogu w modlitwie dopełnionej obrzędem obmycia cudowną wodą z Groty Massabielskiej.

Kolejny raz zawierzymy Matce Bożej duchowieństwo i diecezjan na czele z  osobami chorymi.

Podczas pobytu w Sanktuarium każda grupa będzie miała jeden dzień wolny, zarezerwowany na indywidualną modlitwę, wyciszenie, zakup pamiątek i drobnych przekąsek na drogę powrotną do Polski.

 

Koszty uczestnictwa
Cena pielgrzymki 3699 zł + 199 €.

Wpłata przy zapisie: 650 zł + obowiązujące ubezpieczenie dla osób przewlekłe chorych w wysokości 100 zł.

Zalecane wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – gwarantuje ono zwrot poniesionych wpłat w przypadku rezygnacji z pielgrzymki lub jej przerwania z powodów losowych i zdrowotnych.

 

W cenie pielgrzymki zawiera się m.in.:

  • przejazd pociągiem z Katowic do Lourdes i z Lourdes do Katowic;
  • transfery - przejazdy na terenie Lourdes (z dworca kolejowego do miejsca zakwaterowania i z powrotem);
  • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, 3-osobowych i 6-osobowych;
  • wyżywienie w Lourdes: 4 wzmocnione śniadanie, 4 obiadokolacje 2 daniowe z deserem – do obiadokolacji lampka wina oraz woda w karafkach;
  • pakiet żywieniowy na podróż powrotną z Lourdes do Katowic;
  • realizację programu na terenie sanktuarium: oprowadzanie po sanktuarium, (pielgrzymi będą podzieleni na grupy 50-osobowe) + bilety wstępu;
  • ubezpieczenie: KL (10.000€), NNW (2.000€), bagaż (200€);
  • opiekę przewodników, duszpasterzy i wolontariuszy.

 

UWAGA!

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21.11.2016 r.) – dopłata: 50 zł/os.

 

Użyteczne informacje:
Na czas przejazdu z Katowic do Lourdes i pobytu w Lourdes pielgrzymi winni zaopatrzyć się w odpowiedni suchy prowiant. Konwojenci WARS poszczególnych wagonów zapewniają pielgrzymom dostęp do wrzątku. W wagonach obowiązuje całkowity zakaz palenia i gotowania wody przez podróżnych. W wagonie konferencyjnym będzie dostępna za dowolną ofiarę kawa z ekspresów ciśnieniowych oraz woda mineralna. W ostatnim dniu pielgrzymki, tj. w środę 14 września pielgrzymi opuszczają w godzinach porannych pokoje, a bagaże składają w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach; Bezpośrednio przed wyjazdem będzie możliwość odpłatnego zamówienia obiadu.

 

więcej informacji na stronie archidiecezji katowickiej 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)