Ogłoszenia Parafialne

 

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e  (23 Niedziela Zwykła)

( 9 do 16 września 2018 r. )

 

          Chrystus zapewnił nas o Swojej obecności pośród zebranych w Jego imię. Radując się Jego obecnością w naszym świętym zgromadzeniu przedstawiajmy Mu w zgodnej modlitwie wszystkie ważne dla Kościoła i dla nas intencje.

          Dziś ks. Prof. Antoni Goranszcz obchodzi 80 urodziny. Modlitwą chcemy wypraszać potrzebne mu łaski, dary Ducha Świętego i zdrowie.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

-------------------------------------

 

          W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 16.15 na nieszpory niedzielne oraz na godz. 20.25 na czytanie Słowa Bożego, różaniec i Apel Jasnogórski.

          Pogrzeb śp. ks. abp. Szczepana Wesołego odbędzie się w poniedziałek 10 września 2018 r. o godz. 11 w katowickiej katedrze. 

          W środę 12 września w naszej archidiecezji przypada uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. W Kościele Powszechnym w tym dniu obchodzone jest święto Najświętszego Imienia Maryi. O godz. 12.00 w katedrze katowickiej odbędzie się konsekracja ks. biskupa Grzegorza Olszowskiego.

Na godz. 19.00 zapraszamy rodziców dzieci klas III SP, którzy w maju przyszłego roku chcą posłać swoje dziecko do I Komunii św. Przypominamy, ze zgodnie z rozporządzeniem naszego ks. Arcybiskupa i zarządzeniami II Synodu sakramenty chrześcijańskiego wtajemniczenia (chrzest, komunia, bierzmowanie) powinny być przyjmowane w parafii zamieszkania, niezależnie od szkoły do której uczęszczają dzieci czy młodzież.

          Zaś spotkanie dla rodziców sześciolatków, którzy pragną posłać swoje dziecko do wczesnej Komunii św. odbędzie się w przyszłą środę 19 września o godz. 17.00

          W czwartek 13 września zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 17.00 oraz na Mszę św. w intencji członków Róż Różańcowych.

          W piątek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału we Mszy św. oraz jak w każdy piątek na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do przyozdobienia krzyża przydrożnego na rogu ul. Jankego i Prusa.

Na godz. 19.00 zapraszamy młodzież, która pragnie przystąpić w przyszłym roku i za 2 lata do sakramentu bierzmowania na Mszę św. i spotkanie formacyjne tj. młodzież z III kl. gimnazjum oraz z  klas VII i VIII.

          W sobotę we wspomnienie MB Bolesnej. Zapraszamy na spotkanie ministrantów i nowych kandydatów na ministrantów – mogą nimi być chłopcy, którzy przystąpili już do Pierwszej Komunii św.  na godz. 9.00.

          W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory i chleb powszedni.

          Pielgrzymka parafialna do grobu św. Jacka w Krakowie odbędzie się w sobotę 22 września. Wyjazd autokarem o godz. 8.00. Zapisy do udziału w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W drodze powrotnej chcemy nawiedzić sanktuarium MB Kalwaryjskiej.

 

 

         

 

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e  (XXI Niedziela Zwykła )

( 26 sierpnia do 2 września 2018 r. )

 

       Kończy się czas letnich wakacji. Gromadzi nas tutaj Jezus, który sprawując Eucharystię zwołuje swój Kościół, aby przez Ducha Świętego ukształtować nas w jedno ciało i dzięki czynić Bogu Ojcu. Otwórzmy nasze serca na działanie Jego łaski.

      

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary!

 

------------------------------------

 

      

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

.

W środę przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

Dobiegają końca wakacje. W przyszły poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Prosimy rodziców, by dzieci i młodzież ten nowy etap wzrastania w mądrości rozpoczęły w Imię Boże, dlatego zapraszamy ich do sakramentu pokuty już w tym tygodniu w czwartek od godz. 17 do 18 w czasie adoracji Najśw. Sakramentu. Zachęcamy by ten nowy rok szkolny rozpocząć od pojednania się z Bogiem i umocnienia łaską Bożą poprzez sakramenty Eucharystii i pojednania.

      

       Naszych chorych i osoby starsze, odwiedzimy w przyszłą sobotę tj. 8 września.

W sobotę obchodzimy dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. W tym dniu odbywa się Pielgrzymka kapłanów i kleryków do Parafii Ducha Świętego w Bytkowie.

 

       W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w int Ks. Prob. Eugeniusza Krasonia z okazji jego urodzin.

W czasie mszy św. o godz. 12.00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Rodziców dziecka i chrzestnych zapraszamy na katechezę w sobotę na godz. 19.00 do salki przy kościele.

Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, w przyszłą niedzielę 02.09. w naszej parafii. Rozpocznie się o godzinie 19:00 modlitwą uwielbienia połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu, a zakończy go o godzinie 20:00 Msza Święta za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

       W przyszłą niedzielę w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Wszystkich członków i sympatyków tego Ruchu zapraszamy do katedry na godz. 14.00.

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e

XX Niedziela Zwykła (19 do 26 sierpnia 2018 r. )

 

       

         Sam Chrystus zaprasza nas na Ucztę, którą nam przygotował. Ciało i Krew Zbawiciela daje życie i umacnia w wierności przymierzu, jakie Bóg zawarł ze swoim ludem. Celebrując Eucharystię, ucztę Nowego Przymierza prośmy Boga, abyśmy umieli zawsze pełnić wolę Bożą i okazali się gorliwymi sługami Chrystusa i braci.

          Dzisiaj w Piekarach Śląskich odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.  Pamiętajmy w modlitwie o paniach biorących udział w tej pielgrzymce.

                  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

 

---------------------------------------

         

          W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 16.15 na Nieszpory Niedzielne oraz na godz. 20.25 na czytanie Słowa Bożego, Różaniec i Apel Jasnogórski.

 

          W środę przypada wspomnienie NMP Królowej.

          W czwartek tradycyjnie zapraszamy na chwilę modlitewnej zadumy przed Najświętszym Sakramentem od 17.00-18.00.

          W piątek przypada  święto św. Bartłomieja Apostoła.

          W sobotę przypada wspomnienie św. Ludwika, króla. W Panewnikach obchodzony jest w tym dniu odpust.

 

          W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. O godz. 16.15 odprawimy uroczyste nabożeństwo Maryjne. Zapraszamy do udziału.

 

                     

 

                       

 

    O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e (18 Niedziela Zwykła)

(5 do 12 sierpnia 2018 r. )

           

          Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

          Łączymy się dziś duchowo z uczestnikami uroczystości koronacyjnych MB Mikołowskiej. Do tej mikołowskiej parafii w minionych wiekach należeliśmy.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel.                

 

-----------------------------------------

           

          Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 16.15 oraz na godz. 20.25 na Różaniec i Apel Jasnogórski.        

W  czwartek zapraszamy od godz. 17.00 do 18.00 na adorację  Najświętszego Sakramentu.

          W sobotę 11 sierpnia odwiedzimy naszych chorych i osoby starsze, zanosząc im Komunię św. (Od godz. 8.00). Prosimy, by ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Także w sobotę zapraszamy naszych chorych i seniorów na Mszę św. w ich intencji na godz. 10.00. Przed Mszą św. o godz. 9.30 Różaniec i okazja do spowiedzi św. Prosimy członków rodziny lub sąsiadów o przyprowadzenie lub przywiezienie swoich bliskich do kościoła. Po Mszy św. zapraszamy naszych seniorów i chorych na spotkanie do salki.

          W przyszłą niedzielę świętować będziemy nasz odpust parafialny ku czci naszego patrona św. Jacka. Posługę Słowa będzie pełnił nasz parafianin ks. prof. Roman Buchta - dyrektor Wydziału Katechetycznego w Katowicach. On też przewodniczył będzie sumie odpustowej o godz. 12.00. Będzie to także Jego Msza św. dziękczynna z ok. 50 rocznicy urodzin i 25-lecia kapłaństwa.  

O godz. 16.15 w odpust odprawimy Nieszpory odpustowe.                   

          Tegoroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. odbędzie się w niedzielę 19  sierpnia.

          W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek 6 sierpnia Uroczystość Przemienienia Pańskiego

- w środę 8 sierpnia - św. Dominika, prezbitera

- w czwartek 9 sierpnia Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dz. i   męcz., patronki Europy

- w piątek 10 sierpnia - św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

 

            Na stoliku przy wyjściu z kościoła wystawiona jest prasa katolicka. Zapraszamy do wakacyjnej lektury szczególnie Gościa Niedzielnego.

 

            Przekroczyliśmy już półmetek wakacji dlatego serdecznie witamy parafian, którzy powrócili już z letniego wypoczynku, a tym, którzy wybierają się jeszcze na urlop życzymy na ten czas radości, słonecznych dni i Bożego pokoju.

 

 

 


 

 

 

 

 

  

 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Drodzy Parafianie!

 

W I Niedzielę Wielkiego Postu pragnę Wam zaproponować łańcuch modlitwy wzajemnej
polegający na tym, że co tydzień będziemy się modlić za mieszkańców
konkretnej ulicy w naszej parafii. W tym celu został opracowany specjalny harmonogram.
Wielki Post jest ważnym okresem w roku liturgicznym, jest czasem wezwania do nawrócenia
i pogłębienia naszej wiary, do czynienia dobra. Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo
Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię! – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii.
Krótko, ale konkretnie. Jezusowi na pustyni usługiwali aniołowie. My także możemy sobie
służyć i być dla siebie aniołami poprzez wzajemną modlitwę, życzliwy uśmiech i dobre
uczynki. Módlmy się też do swoich Aniołów Stróżów i prośmy, aby nam w tym wszystkim
pomagali. Kardynał Stefan Wyszyński pozostawił nam taką piękną myśl: Modlitwa wzajemna
jest błogosławioną więzią, która nigdy nie słabnie.
Mam nadzieję, że chętnie włączą się do tej modlitwy ludzie starsi, chorzy, może będą
pamiętać śpieszący się do pracy i matki krzątające się przy obiedzie dla rodziny. I tak
łańcuch modlitwy oplecie wszystkich, a nasza parafia stanie się naprawdę rodziną rodzin
o silnych więzach.
Ks. proboszcz Eugeniusz Krasoń


HARMONOGRAM MODLITWY WZAJEMNEJ
W NASZEJ PARAFIALNEJ WSPÓLNOCIE – 2018/2019


1. od 18 lutego do 24 lutego 2018 Borowej
2. od 25 lutego do 03 marca 2018 Braci Wiechułów
3. od 04 marca do 10 marca 2018 Fabrycznej
4. od 11 marca do 17 marca 2018 Glebowej
5. od 18 marca do 24 marca 2018 Grzybowej
6. od 25 marca do 31 marca 2018 Helskiej
7. od 01 kwietnia do 07 kwietnia 2018 Jagodowej
8. od 08 kwietnia do 14 kwietnia 2018 gen. Jankego
9. od 15 kwietnia do 21 kwietnia 2018 Jarzębinowej
10. od 22 kwietnia do 28 kwietnia 2018 Jastrzębiej
11. od 29 kwietnia do 05 maja 2018 Jaśminowej
12. od 06 maja do 12 maja 2018 Jaworowej
13. od 13 maja do 19 maja 2018 Jaworowej Tylnej
14. od 20 maja do 26 maja 2018 Kątowej
15. od 27 maja do 02 czerwca 2018 Kolejowej
16. od 03 czerwca do 09 czerwca 2018 Kołłątaja
17. od 10 czerwca do 16 czerwca 2018 Konarskiego
18. od 17 czerwca do 23 czerwca 2018 Koników Polnych
19. od 24 czerwca do 30 czerwca 2018 Kossaka
20. od 01 lipca do 07 lipca 2018 Krótkiej
21. od 08 lipca do 14 lipca 2018 Krynicznej
22. od 15 lipca do 21 lipca 2018 Lawendowej
23. od 22 lipca do 28 lipca 2018 Lechickiej
24. od 29 lipca do 04 sierpnia 2018 Legnickiej
25. od 05 sierpnia do 11 sierpnia 2018 Leśnej
26. od 12 sierpnia do 18 sierpnia 2018 Liliowej
27. od 19 sierpnia do 25 sierpnia 2018 Łowieckiej
28. od 26 sierpnia do 01 września 2018 Łubinowej
29. od 02 września do 08 września 2018 Macierzanki
30. od 09 września do 15 września 2018 Marmurowej
31. od 16 września do 22 września 2018 Motyli
32. od 23 września do 29 września 2018 Nad Jarem
33. od 30 września do 06 października 2018 Odrodzenia
34. od 07 października do 13 października 2018 Olszynowej
35. od 14 października do 20 października 2018 Poprzecznej
36. od 21 października do 27 października 2018 Prusa
37. od 28 października do 03 listopada 2018 Pszennej
38. od 04 listopada do 10 listopada 2018 Pustej
39. od 11 listopada do 17 listopada 2018 Radockiego
40. od 18 listopada do 24 listopada 2018 Rumiankowej
41. od 25 listopada do 01 grudnia 2018 Sadowej
42. od 02 grudnia do 08 grudnia 2018 Sarmackiej
43. od 09 grudnia do 15 grudnia 2018 Spokojnej
44. od 16 grudnia do 22 grudnia 2018 Spółdzielczości
45. od 23 grudnia do 29 grudnia 2018 Stalowej
46. od 30 grudnia 2018 do 05 stycznia 2019 Tyskiej
47. od 06 stycznia do 12 stycznia 2018 Wapiennej i Podlaskiej (1 dom)
48. od 13 stycznia do 19 stycznia 2019 Wesołej
49. od 20 stycznia do 26 stycznia 2019 Wilczej
50. od 27 stycznia do 02 lutego 2019 Worcella
51. od 03 lutego do 09 lutego 2019 Zadole
52. od 10 lutego do 16 lutego 2019 Zakątek
53. od 17 lutego do 23 lutego 2019 Zaułek
54. od 24 lutego do 02 marca 2019 Zbożowej
55. od 03 marca do 09 marca 2019 Zdrojowej
56. od 10 marca do 16 marca 2019 Ziołowej
57. 17 marca do 23 marca 2019 Żużlowej

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)