Ogłoszenia Parafialne

 

Ogłoszenia duszpasterskie

5 lipca 2020 – XIV niedziela zwykła

 

Nowość (…) chrześcijaństwa polega na prostocie. Na tym, że życie człowieka z Bogiem stało się szalenie proste (…) Bóg jest dobry i prosty. Nie naiwny i prostacki. Jest dobry
i prosty. Nie komplikuje człowiekowi życia, ale je upraszcza. Właśnie na tym polega zbawienie. Grzech, Zły skomplikowali nam życie, a Jezus przyszedł to uprościć (…)
Bo Bóg jest dobry i prosty. Każdy, kto komplikuje nie jest z Boga
.

Grzegorz Kramer SI, Bóg jest dobry

 

Dzisiejszym darem materialnym wspieramy potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

 

 • Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz usilnie zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę. Taka postawa to nie tylko respektowanie prawa, ale konkretny gest miłości i szacunku wobec bliźniego.
 • Po mszach świętych można wesprzeć ofiarą poszkodowanych przez powódź mieszkańców Podkarpacia.
 • Dziś o godz. 16.30 odprawimy nieszpory, zaś o godz. 20.30 różaniec i Apel Jasnogórski.
 • W poniedziałek obchodzimy święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Pamiętajmy w modlitwach
  o naszych chorych. Z kolei w sobotę o Papieżu Seniorze z uwagi na przypadające święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 • W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Przypominamy o wakacyjnym porządku nabożeństw. Od poniedziałku
  do czwartku zapraszamy na wieczorne msze święte o godz. 18.00.
 • Polecamy lekturę nowego numeru Gościa Niedzielnego.
 • Wszystkim obecnym życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku w gronie rodziny, zaś wybierającym sie na wakacje udanych wyjazdów.

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  XIII  Niedziela Zwykła

( 28 czerwca do 5 lipca 2020 r. )

         

          W dzisiejszej liturgii Chrystus przychodzi do nas, by uciszyć nasze niespokojne serca i napełnić je swoją miłością. Nasze codzienne doświadczenia są zaproszeniem do wzrastania w wierze i w nadziei, że Jezus posiada moc, która przewyższa wszelkie oczekiwania. Wiara w Chrystusa nam Boży sposób patrzenia na codzienną rzeczywistość.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

 

------------------------------

 

          Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne oraz na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski.

 

          W poniedziałek 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.  Chcemy w tym dniu  swoją modlitwą wspierać następcę św. Piotra – papieża  Franciszka.

 

          We wtorek o godz. 20.00 Msza św. w naszych intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału.

 

          W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału we Mszy św. w te dni.

 

          W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu - Godzinę Świętą i do modlitwy o nowe powołania do szczególnych posług w Kościele.

 

          W I piątek zapraszamy na godz. 7.30 na Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i na Mszę św. w int. parafian.

 

          W sobotę o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

W sobotę też odwiedzimy naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.       

         

          Dzieciom i młodzieży życzymy pięknych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Przeżyjcie te szczególne miesiące w bliskości Boga odkrywając Jego miłość w pięknie stworzonego świata, trwajcie w przyjacielskim dialogu z Nim przez modlitwę i bądźcie wierni uczestnictwu w niedzielnej Mszy św.

Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

         

          W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z malowaniem stalowej konstrukcji dzwonów oraz dachu wież i blach na murach naszego kościoła.

 

          W czasie wakacji ulegnie zmianie porządek Mszy św.: w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie w tygodniu - od poniedziałku do czwartku - Mszy św. o godz. 8.00

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  XII Niedziela Zwykła

( 21 do 28 czerwca 2020 r. )

 

          W dzisiejszej liturgii Chrystus przychodzi do nas, by uciszyć nasze niespokojne serca i napełnić je swoją miłością. Nasze codzienne doświadczenia są zaproszeniem do wzrastania w wierze i w nadziei, że Jezus posiada moc, która przewyższa wszelkie oczekiwania. Wiara w Chrystusa daje nam Boży sposób patrzenia na codzienną rzeczywistość.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

------------------------------

 

          Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na Nieszpory niedzielne i na godz. 20.30 na różaniec i apel Jasnogórski.     

 

          W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który zapowiadał przyjście Chrystusa i wskazał Go ludowi.        

 

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie tej adoracji będzie okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego.

         

          Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Z okazji zakończenia roku szkolnego zapraszamy nauczycieli, rodziców i uczniów na Msze św. dziękczynne.

W piątek:  o godz. 8.00 Msza św. w int. młodzieży V LO

                  o godz. 9.00 Msza św. w int. uczniów  SP nr 56

W piątek przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie nastąpi po Mszy św. o godz. 9.00, a zakończenie przed wieczorną Mszą św.

            W piątek swoje urodziny obchodzi ks. Michał Palowski. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji. Serdecznie zapraszamy do udziału. Ks. Michałowi chcemy wypraszać Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego.

 

          W sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 druga grupka dzieci przystąpi do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Polecamy je modlitwie. Spotkanie przygotowawcze dla dzieci i rodziców odbędzie się we wtorek o godz. 17.00. Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców, chrzestnych, rodzeństwa w piątek o 17.00.

           

            Dzieciom i młodzieży gratulujemy ukończenia kolejnego roku wzrostu w mądrości i zdobywania wiedzy w tych niełatwych miesiącach epidemii koronawirusa i nauczania domowego. Życzymy wam pięknych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Przeżyjcie te szczególne miesiące w bliskości Boga odkrywając Jego miłość w pięknie stworzonego świata, trwajcie w przyjacielskim dialogu z Nim przez modlitwę i bądźcie wierni uczestnictwu w niedzielnej Mszy św.

Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

 

          W czasie wakacji ulegnie zmianie porządek Mszy św.: w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie w tygodniu - od poniedziałku do czwartku - Mszy św. o godz. 8.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( XI Niedziela zwykła )

(14 do 21 czerwca 2020 r. )

 

          Jezus patrzy z miłością na wszystkich, którzy do Niego przychodzą. Wie, że jesteśmy "jak owce bez pasterza". Otwórzmy nasze serca na dary, którymi pragnie nas napełnić, byśmy potrafili o Nim mówić i świadczyć.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 

------------------------------

 

         

          Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa z procesję eucharystyczną oraz na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski.

 

          Do piątku po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwa czerwcowe z procesją z Najśw. Sakramentem dookoła kościoła. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału a dzieci komunijne, także te, które do pierwszej Komunii św. przystąpiły w ubiegłym roku do udziału w procesji w strojach komunijnych, zaś dziewczynki do sypania kwiatków.

                   

          W środę 17 czerwca przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

 

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

          W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. O godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po nim Msza św. w int parafian.

 

          W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O 7.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Sercu NMP. Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w int. członków Żywego Różańca i ich rodzin.

 

           

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej)

(7 do 14 czerwca 2020 r. )

 

          Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Chcemy rozważać tajemnicę Boga, który będąc jednością jest zarazem doskonałą wspólnotą Trzech osób zjednoczonych w bezgranicznej miłości. Aby mieć udział w tej wspólnocie, również gromadzimy się jako wspólnota - Kościół i budujemy naszą wzajemną miłość, na wzór miłości Osób Boskich.

          Modlitwą ogarniamy pięcioro dzieci, które dziś po raz pierwszy przystąpią do Komunii św. i ich rodziny.

          Kolekta dzisiejsza jest kolektą inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów związanych z czyszczeniem i malowaniem krzyża, stalowej konstrukcji dzwonów i blach na wieżach naszego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

------------------------------------

 

          W dzisiejszą niedzielę kończy się czas przeznaczony przez Kościół dla odbycia spowiedzi wielkanocnej.

          Serdecznie zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne i wieczorem na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski.

         

          W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu przez udział w procesji eucharystycznej. W Tym roku procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10.00, celebrowanej w int. parafian i przejdziemy dookoła kościoła odczytując Ewangelię i modlitwy przy ołtarzu ustawionym przed kościołem.

          Do tradycji procesji Bożego Ciała należy i to, że dziewczynki ubrane w białe sukienki rzucają kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci wczesnokomunijne i pierwszokomunijne, także te, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. prosimy, by przyszły na procesję w strojach komunijnych.

          Okazja do spowiedzi św. przed Bożym Ciałem w  środę od 17.30

 

          W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

 

          W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 17.00 i na Mszę św. w int. członków Róż Różańcowych

         

          Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. będą w przyszłą niedzielę świętowały rocznicę Pierwszej Komunii. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 12.00.

         

         

           

 

         

         

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (Zesłanie Ducha Świętego)

31 maja do 7 czerwca  2020 r. )

          Duch Święty uzdolnił apostołów do głoszenia Ewangelii i zjednoczył ludzi różnych narodów i języków w wyznawaniu tej samej wiary, tworząc w ten sposób Chrystusowy Kościół. Również i my, po czasie modlitewnego oczekiwania, przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, który umacnia naszą wiarę, jednoczy nas we wspólnocie Kościoła i uzdalnia nas do apostołowania w dzisiejszym świecie, tak, aby wszystkie ludy i narody mogły zjednoczyć się wokół Chrystusa.

          Dziś w miejsce pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej chcemy łączyć się w modlitwie przed Jej cudownym obrazem z naszymi pasterzami i reprezentantami świata męskiego zgromadzonymi w piekarskiej bazylice.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

---------------------------------

           W dzisiejszą uroczystość można zyskać odpust zupełny odmawiając publicznie  hymn "Przybądź Duchu Stworzycielu" i spełniając zwykłe warunki odpustu.

          Dziś od godz. 13.00 możemy dzięki transmisjom telewizyjnym (TVP Polonia, TVP Katowice) i radiowym włączyć się w modlitwę pielgrzymów zgromadzonych przed wizerunkiem MB Piekarskiej w ramach dorocznej pielgrzymki mężczyzn do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 16.30 na ostatnie nabożeństwo majowe i na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski.

          Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych, dlatego powierzmy sprawy misji naszym chorym i zachęcamy do ofiarowania swoich cierpień w intencji misji. Chociaż jest to dzień pracy uszanujmy świąteczny charakter tego dnia przez udział we Mszy św. Msze św. w naszym kościele będą celebrowane o godz. 8.00 i 18.00.

          We wtorek  zapraszamy na godz. 20.00 na Mszę św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w powierzanych przez nas intencjach

          W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętamy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

          W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszy św. i skorzystania z sakramentu pokuty

          W piątek o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i na Mszę św. w int. parafian. O godz. 16.30 Msza św. szkolna.   Prosimy o liczny udział dzieci we wspólnej modlitwie. Od 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. za + ks. prob. Alojzego Bindę oraz za + ks. Bernarda Sodzawicznego  w 2 roczn. śm.

          W sobotę o 7.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

W sobotę rano odwiedzimy naszych chorych i starszych zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.     

          W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi św. i Komunii wielkanocnej. Zapewne są wśród nas tacy, którzy choćby ze względu na pandemię koronawirusa nie pojednali się jeszcze z Bogiem. Bóg cierpliwie i z miłością czeka! Można ten obowiązek spełnić jeszcze w tym tygodniu. Okazja do spowiedzi św. codziennie łącznie ze Mszą św., a w czwartek, piątek i w sobotę od godz. 17.00.

          W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 grupka pięcioosobowa dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych przystąpi do Pierwszej Komunii św. Prosimy parafian, by starali się uczestniczyć we Mszy św. o innej godzinie, by udostępnić kościół rodzinom i bliskim tych dzieci. Zaś o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych tegorocznych maturzystów. Chcemy prosić wraz z nimi o światło Ducha Św. na czas egzaminów maturalnych i w podejmowaniu ważnych decyzji życiowych.

           Kolekta w przyszłą niedzielę będzie kolektą inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów związanych w czyszczeniem i malowaniem stalowej konstrukcji dzwonów i blachy na dachu wież. Jest już tam wiele ognisk korozji.

         

         

 

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( VI  Niedziela Wielkanocna )

(17 do 24 maja 2020 r. )

 

          Chrystus gromadzi nas w dzisiejszą niedzielę, aby przypomnieć nam nowe przykazanie, które zostawił w czasie Ostatniej Wieczerzy. " Jeżeli  Mnie miłujecie będziecie zachowywać moje przykazania". Prośmy Pana w tej Eucharystii, by uzdolnił nas do życia na co dzień przykazaniem miłości.

 

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

--------------------------------

 

           

Dziś zapraszamy na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski.

 

          W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii modlitwy o urodzaje odprawimy po Mszy św. wieczornej pod krzyżem misyjnym przy kościele.

          Jutro tj. 18 maja przypada 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Jana Pawła II z prośbą o przezwyciężenie pandemii koronawirusa oraz o błogosławieństwo i łaski dla naszych rodzin.

 

          We wtorek rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy i nim w modlitwie.

         

            Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się zarówno do Pierwszej jak i do Wczesnej Komunii św. na spotkanie w środę 20 maja na godz. 19.00 do kościoła, by omówić przygotowanie bliższe do uroczystości komunijnych. W trosce o dobro duchowe dzieci nie odkładajmy tego ważnego wydarzenia w życiu dziecka na "nieokreśloną przyszłość", ale chcemy zorganizować w mniejszych grupach tę Uroczystość w niedzielę 7 czerwca lub w innym terminie - do ustalenia.

Przekazane też zostaną "Skarbce modlitw i pieśni", podany termin odbioru strojów komunijnych (stroje te już są uszyte i trzeba je odebrać), jak też termin spowiedzi.

 

          Dzieci wczesnokomunijne zapraszamy z rodzicami na spotkanie w piątek 22 maja na godz. 17.00.

           

W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

          Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

         

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Od dzisiaj w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. ok. 80 osób w związku ze zmianami odnośnie liczby wiernych obecnych w kościele.

         

         

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( V  Niedziela Wielkanocna )

(10 do 17 maja 2020 r. )

 

          Jezus Zmartwychwstały gromadzi nas we wspólnotę Kościoła. Tę wspólnotę tworzymy tu na ziemi, gdy podobnie jak pierwsi chrześcijanie żyjemy w łączności z Chrystusem i potrafimy służyć sobie nawzajem.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

--------------------------------------

 

          Zapraszamy dziś godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski.

          Zapraszamy również w tym tygodniu do udziału w Mszach św. wieczornych po których odmawiamy Litanię Loretańską. Zechciejmy przychodzić do kościoła, by wspólnie uwielbiać Matkę Najświętszą.

 

          W środę 13 maja przypada wspomnienie NMP z Fatimy.  Zapraszamy na Mszę św. w int. Członków Róż Różańcowych i ich rodzin na godz. 18.00 oraz do udziału we wspólnej modlitwie Fatimskiej

                 

          W czwartek przypada święto św. Macieja Apostoła. Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

 

W piątek o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Potem Msza św. w int. parafian.

 

          W sobotę przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., patrona Polski.

O godz. 7.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

           

         

 

         

         

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr konta bankowego Parafii św. Jacka: 59 1560 1111 0000 9070 0002 9656

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e (IV Niedziela Wielkanocna)

( 3 do 10 maja 2020 r. )

 

          Dzisiejsza liturgia ukazuje nam Chrystusa jako Dobrego Pasterza, który zna swoje owce i pragnie zaprowadzić je do domu Ojca. Pragnąc iść tą drogą, gromadzimy się dziś na Eucharystii, by u źródła czerpać siły i zapał do podążania za naszym Pasterzem.

Niedziela Dobrego Pasterza jest dniem modlitw o powołania do służby w Kościele.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za wszystkie ofiary !

 

-----------------------------------

 

          Dziś o godz. 20.30 zapraszamy na różaniec i Apel Jasnogórski.

 

          Zgodnie z obowiązującymi zarządzeniami w naszym kościele może przebywać 50 wiernych. Gdyby nas było więcej można uczestniczyć we Mszy przed kościołem i podejść do komunii. Prosimy o zachowanie odległości między sobą w kościele. Prosimy także o przyjmowanie Komunii świętej na rękę.

 

          Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Katowickiego nie odprawiamy nabożeństw majowych, ale po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię Loretańską i śpiewamy Suplikacje o ustanie epidemii koronawirusa. Zapraszamy do udziału w Mszach św. wieczornych.

 

          Jutro 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji; w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba a w piątek uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona Polski

 

          W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy, by również w rodzinach modlić się o nowe powołania.

 

          W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu - Godzina Święta zakończona wspólna modlitwą o powołania.

 

          Dziękujemy z serca za ofiary przekazywane na konto parafialne. Ofiary za Msze święte można składać przelewem z zaznaczeniem daty i godziny Mszy.

 

 

 

 

 

 

Nr konta bankowego Parafii św. Jacka: 59 1560 1111 0000 9070 0002 9556

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e (III Niedziela Wielkanocna)

( 26 kwietnia do  3 maja 2020r. )

 

          W trzecią niedzielę wielkanocną Chrystus gromadzi nas przy swoim ołtarzu, aby tak jak uczniom idącym do Emaus "wyjaśniać nam pisma i łamać dla nas chleb". Chciejmy Go rozpoznać w czasie tej Eucharystii, otwórzmy się na Jego słowo i przyjmijmy z Jego ręki Chleb życia, czyli Jego Ciało.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

-----------------------------------

 

          Dziś zapraszamy na godz. 20.30  na różaniec i Apel Jasnogórski. (Nie będzie dziś nieszporów niedzielnych)

 

          W środę obchodzić będziemy Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. W piątek Święto św. Józefa, rzemieślnika.

 

          W piątek rozpoczynamy miesiąc maj. W związku z epidemią koronawirusa w tym roku, zgodnie z zarządzeniem naszego Ks. Arcybiskupa nie będzie tradycyjnych nabożeństw majowych. Jedynie po wieczornej Mszy św. odmówimy Litanię Loretańską i odśpiewamy suplikacje.

 

          W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca.

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

          W piątek o godz. 7,30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

 

          W sobotę 2 maja obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. O godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Dodatkowo będzie Msza św. o godz. 10.00  w int Ojczyzny oraz o godz. 20.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w powierzanych przez nas intencjach. 

 

          W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczniemy Tydzień Modlitw o powołania.

           

         

         

 

 

 

Ogłoszenia   duszpasterskie  ( II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia)

( 19 do 26 kwietnia 2020 r. )

Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia. Zmartwychwstały Chrystus pokazuje św. Tomaszowi swoje rany, przebacza niewiarę, daje kolejną szansę. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca, wierzy w wątpiących, pozyskuje niedowiarków. Jezus, ukazując się uczniom z ranami, utożsamił się ze wszystkimi ludźmi napiętnowanymi. Wszyscy odtrąceni, pominięci, zniewoleni, okaleczeni fizycznie lub moralnie mogą w naznaczonym ranami Chrystusie zobaczyć swój obraz. Dotykając ran Jezusa, odzyskują godność, wchodzą na drogę do nieba. W Eucharystii Jezus pozwala nam dotykać swojego poranionego Ciała, obejmuje nas miłosierdziem, leczy rany. Powtarzajmy ze św. Faustyną: Jezu, ufam Tobie!

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas naszej archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

----------------------------------

 

          Od jutra zgodnie z ostatnimi postanowieniami naszego rządu w naszym kościele, którego powierzchnia przekracza 700 m2, w nabożeństwach może uczestniczyć do 50 osób, zgodnie z normą 1 osoba na 15 m2.

 

           Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

 

          W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski. Od godz. 17.00 do 17.30 okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

          W sobotę przypada święto św. Marka Ewangelisty.     

         

         

         

           

 

 

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

(12 do 19 kwietnia 2020 r. )

 

          "Oto dzień, który Pan uczynił".  Chrystus powstał z martwych i zwyciężył ciemności grzechu. Zgromadzeni na świętej Eucharystii stajemy się uczestnikami tego najważniejszego wydarzenia historii ludzkości. Nic by nam przecież nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za chwilę Zmartwychwstały pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina przyjdzie do naszych serc. Wierzymy, Chryste, że prawdziwie zmartwychwstałeś i już teraz pragniemy przez tę świętą liturgię uczestniczyć w Twojej chwale.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

----------------------------------

 

          Jutro w drugi dzień świąt wielkanocnych, zachowujemy niedzielny porządek Mszy św.

 

          Tydzień wielkanocny to szczególny czas, w którym czcimy tajemnicę Miłosierdzia Bożego.            

         

          W przyszłą niedzielę przypada święto Miłosierdzia Bożego. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Caritas naszej archidiecezji. Każdego roku w tę niedzielę przeprowadzane jest  też liczenie wiernych, uczestniczących we Mszy św.

 

          W związku z przedłużeniem zamknięcia szkół z powodu epidemii koronawirusa do 26 kwietnia proponujemy przesunięcie terminu Pierwszej i Wczesnej Komunii św. z niedzieli 3 maja na niedzielę 7 czerwca. (O ile będzie to już możliwe). Jest to konieczne ze względu na potrzebę przygotowania dzieci do sakramentu pokuty i do Komunii św. (W ten sposób nie wchodzimy w terminy majowych Komunii św. w sąsiednich parafiach).

         

          Dzisiaj składamy sobie życzenia. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzymy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas była dla nas źródłem nadziei i mocy w zmaganiu się z trudną rzeczywistością życia. Niech  Zmartwychwstały Pan napełni Was też radością i pokojem, którego świat dać nie może.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drodzy Parafianie!

 

W I Niedzielę Wielkiego Postu pragnę Wam zaproponować łańcuch modlitwy wzajemnej
polegający na tym, że co tydzień będziemy się modlić za mieszkańców
konkretnej ulicy w naszej parafii. W tym celu został opracowany specjalny harmonogram.
Wielki Post jest ważnym okresem w roku liturgicznym, jest czasem wezwania do nawrócenia
i pogłębienia naszej wiary, do czynienia dobra. Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo
Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię! – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii.
Krótko, ale konkretnie. Jezusowi na pustyni usługiwali aniołowie. My także możemy sobie
służyć i być dla siebie aniołami poprzez wzajemną modlitwę, życzliwy uśmiech i dobre
uczynki. Módlmy się też do swoich Aniołów Stróżów i prośmy, aby nam w tym wszystkim
pomagali. Kardynał Stefan Wyszyński pozostawił nam taką piękną myśl: Modlitwa wzajemna
jest błogosławioną więzią, która nigdy nie słabnie.
Mam nadzieję, że chętnie włączą się do tej modlitwy ludzie starsi, chorzy, może będą
pamiętać śpieszący się do pracy i matki krzątające się przy obiedzie dla rodziny. I tak
łańcuch modlitwy oplecie wszystkich, a nasza parafia stanie się naprawdę rodziną rodzin
o silnych więzach.
Ks. proboszcz Eugeniusz Krasoń

 

                              N O W Y    H A R M O N O G R A M

modlitwy wzajemnej w naszej parafialnej wspólnocie w roku 2019/2020

 

L.p.

W tygodniu od ........ do ........

modlimy się za mieszkańców ulicy:

 

 

 

 

 1.     

od 24 marca do 30 marca 2019

Borowej

 

 

 

 

 2.

od 31 marca do 06 kwietnia 2019

Braci Wiechułów

 

 

 

 

 3.

od 07 kwietnia do 13 kwietnia 2019

Fabrycznej

 

 

 

 

 4.

od 14 kwietnia do 20 kwietnia 2019

Glebowej

 

 

 

 

 5.

od 21 kwietnia do 27 kwietnia 2019

Grzybowej

 

 

 

 

 6.

od 28 kwietnia do  04 maja 2019

Helskiej

 

 

 

 

 7.

od 05 maja do 11 maja 2019

Jagodowej

 

 

 

 

 8.

od 12 maja do 18 maja 2019

gen. Jankego

 

 

 

 

 9.

od 19 maja do 25 maja 2019

Jarzębinowej

 

 

 

 

10.

od 26 maja do 01 czerwca 2019

Jastrzębiej

 

 

 

 

11.

od 02 czerwca do 08 czerwca 2019

Jaśminowej

 

 

 

 

12.

od 09 czerwca do 15 czerwca 2019

Jaworowej

 

 

 

 

13.

od 16 czerwca do 22 czerwca 2019

Jaworowej Tylnej

 

 

 

 

14.

od 23 czerwca do 29 czerwca 2019

Kątowej

 

 

 

 

15.

od 30 czerwca do 06 lipca 2019

Kolejowej

 

 

 

 

16.

od 07 lipca  do 13 lipca 2019

Kołłątaja

 

 

 

 

17.

od 14 lipca do 20 lipca 2019

Konarskiego

 

 

 

 

18.

od 21lipca do 27 lipca 2019

Koników Polnych

 

 

 

 

19.

od 28 lipca do 03 sierpnia 2019

Kossaka

 

 

 

 

20.

od 04 sierpnia do 10 sierpnia 2019

Krótkiej

 

 

 

 

21.

od 11 sierpnia do 17 sierpnia 2019

Krynicznej

 

 

 

 

22.

od 18 sierpnia do 24 sierpnia 2019

Lawendowej

 

 

 

 

23.

od 25 sierpnia do 31 sierpnia 2019

Lechickiej

 

 

 

 

24.

od 01 września do 07 września 2019

Legnickiej

 

 

 

 

25.

od 08 września do 14 września 2019

Leśnej

 

 

 

 

26.

od 15 września do 21 września 2019

Liliowej

 

 

 

 

27.

od 22 września do 28 września 2019

Łowieckiej

 

 

 

 

28.

od 29 września do 05 października 2019

Łubinowej

 

 

 

 

29.

od 06 października do 12 października 2019

Macierzanki

 

 

 

 

30.

od 13 października do 19 października 2019

Marmurowej

 

 

 

 

31.

od 20 października do 26 października 2019

Motyli

 

 

 

 

32.

od 27 października do 02 listopada 2019

Nad Jarem

 

 

 

 

33.

od 03 listopada do 09 listopada 2019

Odrodzenia

 

 

 

 

34.

od 10 listopada do 16 listopada 2019

Olszynowej

 

 

 

 

35.

od 17 listopada do 23 listopada 2019

Poprzecznej

 

 

 

 

36.

od 24 listopada do 30 listopada 2019

Prusa

 

 

 

 

37.

od 01 grudnia do 07 grudnia 2019

Pszennej

 

 

 

 

38.

Od 08 grudnia do 14 grudnia 2019

Pustej

 

 

 

 

39.

Od 15 grudnia  do 21 grudnia 2019

Radockiego

 

 

 

 

40.

Od 22 grudnia do 28 grudnia 2019

Rumiankowej

 

 

 

 

41.

Od 29 grudnia 2019 do 04 stycznia 2020

Sadowej

 

 

 

 

42.

Od 05 stycznia do 11 stycznia 2020

Sarmackiej

 

 

 

 

43.

Od 12 stycznia do 18 stycznia 2020

Spokojnej

 

 

 

 

44.

od 19 stycznia do 25 stycznia 2020

Spółdzielczości

 

 

 

 

45.

Od 26 stycznia do 01 lutego 2020

Stalowej

 

 

 

 

46.

Od 02 lutego do 08 lutego 2020

Tyskiej

 

 

 

 

47.

Od 09 lutego do 15 lutego 2020

Wapiennej i Podlaskiej (1 dom)

 

 

 

 

48.

od 16 lutego do 22 lutego 2020

Wesołej

 

 

 

 

49.

od 23 lutego do 29 lutego 2020

Wilczej

 

 

 

 

50.

Od 1 marca do 07 marca 2020

Worcella

 

 

 

 

51.

Od 08 marca do 14 marca 2020

Zadole

 

 

 

 

52.

Od 15 marca do 21 marca 2020

Zakątek

 

 

 

 

53.

22 marca do 28 marca 2020

Zaułek

 

 

 

 

54.

29 marca  do 04 kwietnia 2020

Zbożowej

 

55.

05 kwietnia do 11 kwietnia 2020

Zdrojowej

 

56.

12 kwietnia do 18 kwietnia 2020

Ziołowej

 

57.

19 kwietnia do 25 kwietnia 2020

Żużlowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)