Ogłoszenia Parafialne

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( 10 Niedziela zwykła )

(6 do 13 czerwca 2021 r. )

 

          Po całotygodniowym trudzie gromadzimy się na Eucharystii, by przedstawić Panu samych siebie ze wszystkimi radościami i smutkami. Prosimy Chrystusa, by umocnił nas w codziennym dawaniu świadectwa. Nie zawsze bowiem spotykamy się ze zrozumieniem u innych. Również Jezus nie był zrozumiany przez współczesnych.

          Kolekta dzisiejsza jest kolektą inwestycyjną i przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 

------------------------------

 

         

          Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną.

          Do piątku włącznie po wieczornej Mszy św. odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła. Prosimy dzieci wczesnokomunijne i pierwszokomunijne o przychodzenie w strojach komunijnych. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków przed Najśw. Sakramentem.

 

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

          W piątek obchodzimy Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. O godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do Najśw. Serca PJ z Aktem poświecenia rodzaju ludzkiego  Najśw. Sercu. Młodzież, szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo na godz. 18.00. Po Mszy św. spotkania formacyjne. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w piątek 25 czerwca o godz. 18.00.

 

          W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

            W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 16.00 na Nabożeństwo Fatimskie.

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej)

(30 maja do 6 czerwca 2021 r. )

 

          Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Chcemy rozważać tajemnicę Boga, który będąc jednością jest zarazem doskonałą wspólnotą Trzech osób zjednoczonych w bezgranicznej miłości. Aby mieć udział w tej wspólnocie, również gromadzimy się jako wspólnota - Kościół i budujemy naszą wzajemną miłość, na wzór miłości Osób Boskich.

Duchowo łączymy się z mężczyznami i młodzieńcami, którzy zgromadzili się dziś na piekarskim wzgórzu u Matki Miłości i Sprawiedliwości Społecznej. Niech ta pielgrzymka zaowocuje wielkim dobrem duchowym w ich życiu.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

------------------------------------

 

          W dzisiejszą niedzielę kończy się czas przeznaczony przez Kościół dla odbycia spowiedzi wielkanocnej.

          Serdecznie zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nabożeństwo majowe.

          W środę o godz. 20.00 Msza św. w powierzanych przez nas intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału.

          W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu przez udział w procesji eucharystycznej. W naszej parafii procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Prusa, Legnicką, Glebową, Wesołą, Odrodzenia i Leśną.

          Ołtarze zostaną ustawione: I.   ul. Prusa

  1. ul. Legnickiej

                                                   III. ul. Odrodzenia

  1. przy kościele

          O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców okolicznych domów i sąsiadów. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Prosimy równocześnie mieszkańców ulic, którymi przechodzić będzie procesja o udekorowanie okien swoich domów. Zarówno  udział w procesji jak i te nasze dekoracje  będą wyrazem naszej wiary i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Do wszystkich Parafian zwracamy się z prośbą o przyniesienie kwiatów do dekoracji ołtarzy. Do tradycji procesji Bożego Ciała należy i to, że dziewczynki ubrane w białe sukienki rzucają kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci wczesnokomunijne i pierwszokomunijne prosimy, by przyszły na procesję w strojach komunijnych.

          Okazja do spowiedzi św. przed Bożym Ciałem w środę od godz. 17.00 dla dzieci kl. III i IV, od godz. 17.30 dla klas starszych i dla dorosłych.

 

          W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

 

          W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Rano o 7.30 w piątek nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusa i Msza św. za parafian. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w I piątek o godz. 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi.

         

          W sobotę odwiedzimy też naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.       

          Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter inwestycyjny i przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

 

         

         

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (Zesłanie Ducha Świętego)

23  do 30 maja  2021 r. )

 

          Duch Święty uzdolnił apostołów do głoszenia Ewangelii i zjednoczył ludzi różnych narodów i języków w wyznawaniu tej samej wiary, tworząc w ten sposób Chrystusowy Kościół. Również i my, po czasie modlitewnego oczekiwania, przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, który umacnia naszą wiarę, jednoczy nas we wspólnocie Kościoła i uzdalnia nas do apostołowania w dzisiejszym świecie, tak, aby wszystkie ludy i narody mogły zjednoczyć się wokół Chrystusa..

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

---------------------------------

 

           W dzisiejszą uroczystość można zyskać odpust zupełny odmawiając publicznie  hymn "Przybądź Duchu Stworzycielu" i spełniając zwykłe warunki odpustu.

W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo majowe.

 

          Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych, dlatego powierzmy sprawy misji naszym chorym i zachęcamy do ofiarowania swoich cierpień w intencji misji. Chociaż jest to dzień pracy uszanujmy świąteczny charakter tego dnia przez udział we Mszy św. Msze św. w naszym kościele będą celebrowane o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 17.30  nabożeństwo majowe - zapraszamy do udziału - również w ciągu całego tygodnia.

Jutro przypada także dzień modlitw za Kościół w Chinach

 

          W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętamy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Od godz. 17.00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. W ramach nabożeństw majowych rozpoczynamy triduum modlitewne przygotowujące do niedzielnej pielgrzymki do Piekar Śl.

 

          Przyszła niedziela:

          Doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Od środy można odbierać opaski, które są wejściówkami na piekarskie wzgórze, do odpowiedniego sektora. Okazja do spowiedzi św. dla pielgrzymów w sobotę od godz. 17.00

          Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi św. i Komunii wielkanocnej. Zapewne są wśród nas tacy, którzy zaniedbując przykazanie kościelne nie pojednali się jeszcze z Bogiem. Bóg cierpliwie i z miłością czeka! Można ten obowiązek spełnić jeszcze w tym tygodniu. Okazja do spowiedzi św. codziennie łącznie ze Mszą św. i w sobotę od godz. 17.00.

 

          W tym roku w Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa tj. 3 czerwca odbędzie się tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem. Procesja  wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Prusa, Legnicką, Glebową, Wesołą, Odrodzenia i Leśną.

          Ołtarze zostaną ustawione: I.   ul. Prusa

  1.   ul. Legnickiej

                                                   III. ul. Odrodzenia

  1. przy kościele

          O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców okolicznych domów i sąsiadów.

 

         

 

 

 

 

 

 

 O g ł o s z e n i a d u s z p a s t e r s k i e (Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego)

( 16 do 23 maja 2021 r.)

  

 

 

          Świętujemy dzisiaj Wniebowstąpienie Jezusa. Ten dzień napełnia nas radością, gdyż Chrystus przebywając w chwale nieba, wzywa nas do dawania świadectwa w miejscach gdzie jesteśmy i obiecuje łaskę Ducha Świętego. Po Wniebowstąpieniu Chrystusa Apostołowie z Maryją trwali w Wieczerniku na modlitwie. Gromadzimy się w naszej świątyni, w naszym  Wieczerniku, by prosić o wielkie dary Boże, szczególnie o dar jedności dla Chrystusowego Kościoła i dla naszych rodzin.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary !

 

--------------------------------------

 

          Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nabożeństwo majowe

 

          Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą to uroczystość będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.

 

          W środę 19 maja rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętamy o nim w modlitwie.

         

          W czwartek zapraszamy na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 

          W piątek o 7.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

          W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

         

          Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. odbędzie się w niedzielę 30 maja. Ze względów pandemicznych liczba uczestników będzie ograniczona do 10 tys. Prosimy, by chętni do udziału w pielgrzymce zapisywali się w ciągu tego tygodnia w zakrystii lub w kancelarii, albo telefonicznie. Przed pielgrzymką będą mogli odebrać opaski na rękaw, które będą wejściówką na piekarskie wzgórze do konkretnego sektora.

 

                   

         

         

         

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( VI  Niedziela Wielkanocna )

( 9 do 16 maja 2021 r. )

 

          Chrystus gromadzi nas w dzisiejszą niedzielę, aby przypomnieć nam nowe przykazanie, które zostawił w czasie Ostatniej Wieczerzy. " Miłujcie się wzajemnie, tak jak Ja was umiłowałem ". Prośmy Pana w tej Eucharystii, by uzdolnił nas do życia na co dzień przykazaniem miłości.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

--------------------------------

 

          Dziś zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo majowe.

         

          W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii modlitwy o urodzaje odprawimy o godz. 17.30 pod krzyżem misyjnym przy kościele. Połączymy te modlitwy z nabożeństwem majowym.

                     

W czwartek przypada 13 dzień miesiąca maja, w którym przypada 104 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego. O godz. 17.00 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.

 

          Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.         

W piątek w święto św. Macieja Ap. na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkania formacyjne w grupach, a przed Mszą św. okazja do spowiedzi

 

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 

         

         

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e (IV Niedziela Wielkanocna)

( 25 kwietnia do 2 maja 2021 r. )

 

          Dzisiejsza liturgia ukazuje nam Chrystusa jako Dobrego Pasterza, który zna swoje owce i pragnie zaprowadzić je do domu Ojca. Pragnąc iść tą drogą, gromadzimy się dziś na Eucharystii, by u źródła czerpać siły i zapał do podążania za naszym Pasterzem.

Niedziela Dobrego Pasterza jest dniem modlitw o powołania do służby w Kościele.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za wszystkie ofiary !

 

-----------------------------------

 

         

          Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.

         

 

          W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy, by również w rodzinach modlić się o nowe powołania.

 

          W czwartek, 29 kwietnia obchodzimy Dzień Męczeństwa duchowieństwa Polskiego. Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu - zakończona wspólną modlitwą o powołania.  

 

          W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Naszych chorych i osoby starsze odwiedzimy z następną sobotę tj. 8 maja. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj zapraszamy w ciągu całego miesiąca na nabożeństwa majowe na godz. 17.30 a w niedziele i święta o 16.30

         

          W piątek o godz. 16.30, 17.15 i 19.00 zapraszamy dzieci przystępujące w przyszłą niedzielę do I Komunii św. wraz z rodzicami na przygotowanie liturgiczne - próbę

Spowiedź dzieci pierwszo- i wczesno komunijnych i ich rodziców odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 (chłopcy) oraz o godz. 11.00 (dziewczynki). Zaś spowiedź dla rodziców chrzestnych, rodzeństwa i bliskich od godz. 17.00.

          W przyszłą niedzielę 34 dzieci (w trzech grupach) przystąpi do Pierwszej i Wczesnej Komunii św. na Mszach św. o godz. 9.45, 11.00 i 12.15.

Prosimy Parafian, by w przyszłą niedzielę przyjść na Mszę św. o godz. 8.00, 17.00 lub 20.00, by umożliwić udział w uroczystości komunijnej najbliższej rodzinie. (w czasie Mszy św. o godz. 20.00 modlić się będziemy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w powierzanych przez nas  intencjach.)

         

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii i będzie miała charakter inwestycyjny.

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e (III Niedziela Wielkanocna)

( 18 do 25 kwietnia 2021r. )

 

          W trzecią niedzielę wielkanocną Chrystus gromadzi nas przy swoim ołtarzu, aby tak jak uczniom zgromadzonym w Wieczerniku oświecać nasze umysły, byśmy rozumieli Pisma i wszystko,  co w nich odnosi się do Mesjasza. Chciejmy Go rozpoznać w czasie tej Eucharystii, otwórzmy się na Jego słowo i przyjmijmy z Jego ręki Chleb życia, czyli Jego Ciało.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny, który ma zachęcić nas do czytania Pisma Świętego.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

-----------------------------------

 

          Dziś zapraszamy na godz. 16.30 nieszpory niedzielne

 

          W poniedziałek prosimy rodziców z dziećmi po odbiór strojów komunijnych. Na godz. 16.30 zapraszamy chłopców a na 17.30 dziewczynki

          W środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. 

Prosimy wszystkich zainteresowanych rodziców o udział w tym spotkaniu. Chcemy omówić przygotowanie dziecka do uroczystości pierwszokomunijnej.  

           

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

          W piątek przypada Uroczystość św. Wojciecha bpa i męcz., głównego patrona Polski

 

          W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczniemy Tydzień Modlitw o powołania.

           

         

         

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k  i e 

( II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia)

( 11 do 18 kwietnia 2021 r. )

 

Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zmartwychwstały Chrystus pokazuje św. Tomaszowi swoje rany, przebacza niewiarę, daje kolejną szansę. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca, wierzy w wątpiących, pozyskuje niedowiarków. Jezus, ukazując się uczniom z ranami, utożsamił się ze wszystkimi ludźmi napiętnowanymi. Wszyscy odtrąceni, pominięci, zniewoleni, okaleczeni fizycznie lub moralnie mogą w naznaczonym ranami Chrystusie zobaczyć swój obraz. Dotykając ran Jezusa, odzyskują godność, wchodzą na drogę do nieba. W Eucharystii Jezus pozwala nam dotykać swojego poranionego Ciała, obejmuje nas miłosierdziem, leczy rany. Powtarzajmy ze św. Faustyną: Jezu, ufam Tobie!

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas naszej archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

----------------------------------

 

           

          Dziś zapraszamy na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.

          Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

         

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

          W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

          W sobotę o 7.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

           

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

(4 do 11 kwietnia 2021 r. )

 

          "Oto dzień, który Pan uczynił".  Chrystus powstał z martwych i zwyciężył ciemności grzechu. Zgromadzeni na świętej Eucharystii stajemy się uczestnikami tego najważniejszego wydarzenia historii ludzkości. Nic by nam przecież nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za chwilę Zmartwychwstały pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina przyjdzie do naszych serc. Wierzymy, Chryste, że prawdziwie zmartwychwstałeś i już teraz pragniemy przez tę świętą liturgię uczestniczyć w Twojej chwale.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

----------------------------------

 

          Jutro w drugi dzień świąt wielkanocnych, zachowujemy niedzielny porządek Mszy św. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św.  Jutrzejsza kolekta przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski  i Wydział  Teologiczny U.Ś .

 

          Tydzień wielkanocny to szczególny czas, w którym czcimy tajemnicę Miłosierdzia Bożego.

         

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta.

 

          Pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. odbędzie  się w sobotę o godz. 10.00 (chłopcy) i o 11.00 (dziewczynki). Przed spowiedzią pobłogosławimy książeczki do nabożeństwa, medaliki, różańce.

         

          W przyszłą niedzielę przypada święto Miłosierdzia Bożego. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Caritas naszej archidiecezji.

          Na godz. 15.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyku "Dziedziniec dialogu" moderowane przez ks. dra Tadeusza Czakańskiego do salki przy kościele. Tematem spotkania będzie sprawiedliwość i miłosierdzie.

         

          Dzisiaj składamy sobie życzenia. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzymy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas była dla nas źródłem nadziei i mocy w zmaganiu się z trudną rzeczywistością życia. Niech  Zmartwychwstały Pan napełni Was też radością i pokojem, którego świat dać nie może.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( Niedziela Palmowa )

(28 marca do 4 kwietnia 2021 r. )

 

          Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień historii zbawienia. Niech liturgia wprowadzi nas w największe tajemnice naszego zbawienia, niech bolesna męka  Chrystusa będzie dla nas źródłem nawrócenia.

      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne "Bóg zapłać" za wszystkie ofiary!

 

-------------------------------------

 

          Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie Gorzkich żali o godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym.

                     

          Okazja do spowiedzi św.:

                    codziennie rano od godz. 7.30              

                    w Wielki Czwartek: rano od 7.30 do 9.00 i od 15.00 do wieczornej liturgii

                    w Wielki Piątek: rano od 7.30 do 10.00  i od 15.00 do wieczornej liturgii

                    w Wielką Sobotę: rano od 7.30 do 11.00  i od 14.00 do wieczornej liturgii

 

          Dobrze po chrześcijańsku przeżyć Wielki Tydzień znaczy uczestniczyć w liturgicznych ceremoniach. Serdecznie zapraszamy do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.

          Wielki Czwartek

           O godz. 10.00 - w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Msza św. z poświęceniem olejów.

Ze względów epidemicznych w tym roku będą dwie Msze św. w Wielki Czwartek: o godz. 16.30 (głównie dla dzieci) oraz o godz. 18.00 - uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej  z dziękczynieniem za sakrament Eucharystii i kapłaństwa.   Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00.

          Wielki Piątek Męki Pańskiej

          Najsmutniejszy dzień w ciągu roku liturgicznego. Dzień, w którym nie odprawia się żadnej Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy. O godz.7.30 modlitwa brewiarzowa i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 9.00 - Droga Krzyżowa - zapraszamy do udziału zarówno dorosłych jak dzieci. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć przed południem.  O godz. 18.00 Ceremonie Wielkopiątkowe, na które składają się: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. oraz procesja do Bożego Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

Ze względów epidemicznych nie będzie możliwości adoracji krzyża przez ucałowanie. Uczyni to tylko celebrans. Wierni mogą to uczynić w domu adorując i całując krzyż. W kościele będziemy mogli ucałować krzyże przyniesione przez nas np. krzyżyk z różańca czy z noszonego na szyi medalika lub przyniesiony przez siebie krzyżyk.

          Wielka Sobota

          O godz. 7.30 modlitwa brewiarzowa i rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie. O godz. 10.00 adoracja dzieci przy Bożym Grobie. Nie będzie też w tym roku błogosławienia potraw wielkanocnych. W gazetce jest modlitwa, którą prosimy, by odmówić w domach, w rodzinach przed śniadaniem wielkanocnym. O godz. 20.00 - Liturgia Wigilii Paschalnej. Obrzędy liturgii wielkosobotniej składają się z pięciu części: liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej, Eucharystii oraz procesji rezurekcyjnej - tylko z asystą służby liturgicznej w kościele. Prosimy przynieść ze sobą świece, które zapalimy w czasie liturgii światła, odnowienia przymierza chrztu św. i w czasie procesji rezurekcyjnej. Prosimy, by świece miały ochronki zabezpieczające przed pobrudzeniem ławek i podłogi woskiem. Zachęcamy, by w Wielką Sobotę zachować również wstrzemięźliwość od potraw mięsnych do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

          W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w drugim dniu  Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, jest też dodatkowa Msza św. o godz. 11.00. Kolekta w Niedzielę Wielkanocną będzie miała charakter inwestycyjny - jak zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca.

           

          W II Święto na Mszy św. o godz. 12.15 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci.

          Na stoliku z prasą wystawiona jest skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy także Parafian o ofiarowanie kwiatów do Bożego Grobu - jeśli ktoś ma taki zwyczaj.

          W salce przy kościele można jeszcze zaopatrzyć się w świece Caritas w paschaliki wielkanocne. Mogą nam one  posłużyć w czasie liturgii Wigilii Paschalnej.

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

 

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

 

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

 

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie. 

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie,
taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

 

Albo:

 

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie:
co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

 

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

 

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

 

Wszyscy: Amen.

 

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

 

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

 

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

 

Wszyscy: Amen.

 

           

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

         

 

 

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e  ( V Niedziela Wielkiego Postu )

( 21 do 28 marca  2021 r. )

         

          Chrystus, który zgromadził nas dzisiaj na świętej liturgii przypomina nam, że zbliża się  Jego "godzina". On jest tym ziarnem, które obumarło wrzucone w ziemię, aby przynieść obfity plon. W czasie tej eucharystycznej Ofiary, Chrystus  umiera dla nas  niczym ziarno pszeniczne, abyśmy karmiąc się Chlebem życia, wydali wspaniały plon.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji na wsparcie Domu Księży Emerytów. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

-------------------------

 

          Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Od dzisiejszej niedzieli do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłonięte będą krzyże. Przeżyjmy ten okres w duchu pokuty, wynagrodzenia, abstynencji.

          Dziś o godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali  połączone z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do udziału.

         

            W środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi św. i Komunii św.           

Prosimy wszystkich zainteresowanych rodziców o udział w tym spotkaniu. Chcemy omówić przygotowanie dziecka do pierwszej spowiedzi św.

           

            W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia - modlimy się w int. dzieci poczętych.

            Od godz. 17.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.  

                   

          W piątek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy całonocna adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy ranną Mszą św. Do północy będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w ramach nocy konfesjonałów. 

 

          W sobotę rano odwiedzimy naszych chorych i osoby starsze, które nie mogą przyjść do kościoła, zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy najbliższych i sąsiadów, by umożliwili wszystkim naszym chorym przyjęcie wielkanocnego Sakramentu Eucharystii.

O godz. 19.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w drugi dzień Wielkanocy przyjmą chrzest św.

 

          W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją odbędzie się na Mszy św. o godz. 12.00. Na innych Mszach św. będzie zwykły obrzęd poświęcenia palm.

           

          W salce przy kościele można nabywać „paschaliki wielkanocne” – świece Caritas na stół świąteczny, z których dochód przeznaczony jest na  dofinansowanie wakacyjnych akcji pomocy dzieciom i młodzieży.                

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (IV Niedziela Wielkiego Postu)

(14 do 21 marca  2021 r. )

         

          Stajemy przed Panem w IV  niedzielę Wielkiego Postu, która w tradycji liturgicznej Kościoła jest nazywana niedzielą radości -"Laetare". Źródłem tej radości jest Słowo Boże, które mówi nam, że Bóg jest Ojcem miłosiernym, który przebacza grzechy, że Jezus pojednał nas ze swoim Ojcem i że będziemy uczestnikami radości wiecznej. Przedsmakiem tej radości  na ziemi jest Eucharystia.

          Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dra Tadeusza Czakańskiego - rekolekcjonistę z Panewnik, który podjął się trudu prowadzenia rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Prośmy o światło Ducha Św. dla Księdza rekolekcjonisty i o otwarcie naszych serc na Słowo  Boże.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

--------------------------------

 

          Dzisiaj o godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 

Porządek rekolekcji:

Nauki ogólne dla wszystkich od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00

Dziś o godz. 18.00: Nauka stanowa dla par małżeńskich.

Poniedziałek godz. 19.00 Spotkanie rekolekcyjne dla studentów i starszej młodzieży pracującej

Wtorek o godz. 8.00: Msza św. dla chorych i seniorów.

Wtorek godz. 19.00: Dziedziniec dialogu dla osób pytających, poszukujących i otwartych na dialog

Rekolekcje wielkopostne zakończymy w środę Drogą Krzyżową po wieczornej Mszy św.

 

             Sakrament pokuty i pojednania:

Młodzież : w poniedziałek po spotkaniu rekolekcyjnym

Dorośli :   codziennie rano od godz. 7.30

                  po południu: w poniedziałek od godz. 17.00

                  we wtorek i środę od godz. 16.00         

         

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

             W piątek tj. 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Powierzamy Mu wszystkie sprawy Kościoła,  naszej parafii i każdej z naszych rodzin. O godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do św. Józefa.

O godz. 17.15 Droga Krzyżowa. O 18.00 Msza św. w int. wszystkich zmarłych na Covid 19 i ++ zalecanych w naszym kościele

          W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlimy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

         

          W sobotę o godz. 7.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

 

           W salce przy kościele można w ramach akcji Caritas nabyć paschaliki, czyli świece wielkanocne, symbol Zmartwychwstałego Chrystusa. Na stoliku z prasą wystawione są karteczki z n-rem KRS-u Caritas naszej Archidiecezji celem przekazania 1 % podatku na działalność naszej Caritas.

         

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

 

Drodzy Parafianie!

 

W I Niedzielę Wielkiego Postu pragnę Wam zaproponować łańcuch modlitwy wzajemnej
polegający na tym, że co tydzień będziemy się modlić za mieszkańców
konkretnej ulicy w naszej parafii. W tym celu został opracowany specjalny harmonogram.
Wielki Post jest ważnym okresem w roku liturgicznym, jest czasem wezwania do nawrócenia
i pogłębienia naszej wiary, do czynienia dobra. Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo
Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię! – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii.
Krótko, ale konkretnie. Jezusowi na pustyni usługiwali aniołowie. My także możemy sobie
służyć i być dla siebie aniołami poprzez wzajemną modlitwę, życzliwy uśmiech i dobre
uczynki. Módlmy się też do swoich Aniołów Stróżów i prośmy, aby nam w tym wszystkim
pomagali. Kardynał Stefan Wyszyński pozostawił nam taką piękną myśl: Modlitwa wzajemna
jest błogosławioną więzią, która nigdy nie słabnie.
Mam nadzieję, że chętnie włączą się do tej modlitwy ludzie starsi, chorzy, może będą
pamiętać śpieszący się do pracy i matki krzątające się przy obiedzie dla rodziny. I tak
łańcuch modlitwy oplecie wszystkich, a nasza parafia stanie się naprawdę rodziną rodzin
o silnych więzach.
Ks. proboszcz Eugeniusz Krasoń

 

                              N O W Y    H A R M O N O G R A M

modlitwy wzajemnej w naszej parafialnej wspólnocie w roku 2019/2020

 

L.p.

W tygodniu od ........ do ........

modlimy się za mieszkańców ulicy:

 

 

 

 

 1.     

od 24 marca do 30 marca 2019

Borowej

 

 

 

 

 2.

od 31 marca do 06 kwietnia 2019

Braci Wiechułów

 

 

 

 

 3.

od 07 kwietnia do 13 kwietnia 2019

Fabrycznej

 

 

 

 

 4.

od 14 kwietnia do 20 kwietnia 2019

Glebowej

 

 

 

 

 5.

od 21 kwietnia do 27 kwietnia 2019

Grzybowej

 

 

 

 

 6.

od 28 kwietnia do  04 maja 2019

Helskiej

 

 

 

 

 7.

od 05 maja do 11 maja 2019

Jagodowej

 

 

 

 

 8.

od 12 maja do 18 maja 2019

gen. Jankego

 

 

 

 

 9.

od 19 maja do 25 maja 2019

Jarzębinowej

 

 

 

 

10.

od 26 maja do 01 czerwca 2019

Jastrzębiej

 

 

 

 

11.

od 02 czerwca do 08 czerwca 2019

Jaśminowej

 

 

 

 

12.

od 09 czerwca do 15 czerwca 2019

Jaworowej

 

 

 

 

13.

od 16 czerwca do 22 czerwca 2019

Jaworowej Tylnej

 

 

 

 

14.

od 23 czerwca do 29 czerwca 2019

Kątowej

 

 

 

 

15.

od 30 czerwca do 06 lipca 2019

Kolejowej

 

 

 

 

16.

od 07 lipca  do 13 lipca 2019

Kołłątaja

 

 

 

 

17.

od 14 lipca do 20 lipca 2019

Konarskiego

 

 

 

 

18.

od 21lipca do 27 lipca 2019

Koników Polnych

 

 

 

 

19.

od 28 lipca do 03 sierpnia 2019

Kossaka

 

 

 

 

20.

od 04 sierpnia do 10 sierpnia 2019

Krótkiej

 

 

 

 

21.

od 11 sierpnia do 17 sierpnia 2019

Krynicznej

 

 

 

 

22.

od 18 sierpnia do 24 sierpnia 2019

Lawendowej

 

 

 

 

23.

od 25 sierpnia do 31 sierpnia 2019

Lechickiej

 

 

 

 

24.

od 01 września do 07 września 2019

Legnickiej

 

 

 

 

25.

od 08 września do 14 września 2019

Leśnej

 

 

 

 

26.

od 15 września do 21 września 2019

Liliowej

 

 

 

 

27.

od 22 września do 28 września 2019

Łowieckiej

 

 

 

 

28.

od 29 września do 05 października 2019

Łubinowej

 

 

 

 

29.

od 06 października do 12 października 2019

Macierzanki

 

 

 

 

30.

od 13 października do 19 października 2019

Marmurowej

 

 

 

 

31.

od 20 października do 26 października 2019

Motyli

 

 

 

 

32.

od 27 października do 02 listopada 2019

Nad Jarem

 

 

 

 

33.

od 03 listopada do 09 listopada 2019

Odrodzenia

 

 

 

 

34.

od 10 listopada do 16 listopada 2019

Olszynowej

 

 

 

 

35.

od 17 listopada do 23 listopada 2019

Poprzecznej

 

 

 

 

36.

od 24 listopada do 30 listopada 2019

Prusa

 

 

 

 

37.

od 01 grudnia do 07 grudnia 2019

Pszennej

 

 

 

 

38.

Od 08 grudnia do 14 grudnia 2019

Pustej

 

 

 

 

39.

Od 15 grudnia  do 21 grudnia 2019

Radockiego

 

 

 

 

40.

Od 22 grudnia do 28 grudnia 2019

Rumiankowej

 

 

 

 

41.

Od 29 grudnia 2019 do 04 stycznia 2020

Sadowej

 

 

 

 

42.

Od 05 stycznia do 11 stycznia 2020

Sarmackiej

 

 

 

 

43.

Od 12 stycznia do 18 stycznia 2020

Spokojnej

 

 

 

 

44.

od 19 stycznia do 25 stycznia 2020

Spółdzielczości

 

 

 

 

45.

Od 26 stycznia do 01 lutego 2020

Stalowej

 

 

 

 

46.

Od 02 lutego do 08 lutego 2020

Tyskiej

 

 

 

 

47.

Od 09 lutego do 15 lutego 2020

Wapiennej i Podlaskiej (1 dom)

 

 

 

 

48.

od 16 lutego do 22 lutego 2020

Wesołej

 

 

 

 

49.

od 23 lutego do 29 lutego 2020

Wilczej

 

 

 

 

50.

Od 1 marca do 07 marca 2020

Worcella

 

 

 

 

51.

Od 08 marca do 14 marca 2020

Zadole

 

 

 

 

52.

Od 15 marca do 21 marca 2020

Zakątek

 

 

 

 

53.

22 marca do 28 marca 2020

Zaułek

 

 

 

 

54.

29 marca  do 04 kwietnia 2020

Zbożowej

 

55.

05 kwietnia do 11 kwietnia 2020

Zdrojowej

 

56.

12 kwietnia do 18 kwietnia 2020

Ziołowej

 

57.

19 kwietnia do 25 kwietnia 2020

Żużlowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)