Ogłoszenia Parafialne

 

 

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e  ( V Niedziela Wielkiego Postu )

( 29 marca do 5 kwietnia 2020 r. )

         

          Chrystus, który zgromadził nas dzisiaj na świętej liturgii przypomina nam, że tylko w Nim jest życie i tylko On ma władzę nad śmiercią. Każdy, kto do Niego należy, zwycięża śmierć Jego mocą. Chrystus pragnie wyzwolić nas z duchowej martwoty, ze skłonności do grzechu i zła. Słuchajmy Go z wiarą, abyśmy usłyszeli to, co dzisiaj chce nam powiedzieć Pan.

         

-------------------------

          Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Od dzisiejszej niedzieli do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłonięte będą krzyże. Przeżyjmy ten okres w duchu pokuty, wynagrodzenia, abstynencji.

 

          Dziś również nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali ani wieczornego różańca i Apelu Jasnogórskiego.

 

          W Czwartek od godz. 17.00 do 18.00 możliwość osobistej adoracji Najśw. Sakramentu

            

          W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia.

 

          Na stoliku z prasą można nabywać „paschaliki wielkanocne” – świece Caritas na stół świąteczny, z których dochód przeznaczony jest na  dofinansowanie wakacyjnych akcji pomocy dzieciom i młodzieży. Ofiara za świecę – 6 zł.

                   

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (IV Niedziela Wielkiego Postu)

(22 do 29 marca  2020 r. )

         

          Stajemy przed Panem w IV  niedzielę Wielkiego Postu, która w tradycji liturgicznej Kościoła jest nazywana niedzielą radości -"Laetare". Źródłem tej radości jest Słowo Boże, które mówi nam, że Bóg jest Ojcem miłosiernym, który przebacza grzechy, że Jezus pojednał nas ze swoim Ojcem i że będziemy uczestnikami radości wiecznej. Przedsmakiem tej radości  na ziemi jest Eucharystia.

          Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji - na wsparcie Domu Księży emerytów. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

--------------------------------

 

          W dniu dzisiejszym i w przyszłą niedzielę odprawimy dodatkowo Mszę św. o godz. 11.00, by dać możliwość udziału w Eucharystii większej liczbie parafian.

          Dzisiaj również nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali, ani wieczornego różańca i Apelu Jasnogórskiego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach.

 

          W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone.        

         

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.

         

          Caritas naszej archidiecezji również w tym roku prowadzi Dzieło Wielkanocne polegające na rozprowadzaniu świec – „Paschalików Wielkanocnych” - symbol Zmartwychwstałego Chrystusa. Te świece mogą być wykorzystanie w czasie liturgii Wielkiej Soboty, jak też na stół wielkanocny. Ofiara za Paschaliki – 6 zł. Można też zaopatrzyć się przy stoliku z prasą w książkę - poradnik penitenta: Wszystko o spowiedzi.

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( III Niedziela Wielkiego Postu )

(15  do 22 marca 2020 r. )

 

          Dzisiejsza liturgia zaprasza nas na spotkanie z Jezusem, który jest obiecanym Zbawicielem, Mesjaszem, źródłem żywej wody, która zaspakaja pragnienie ludzkiego serca. Prośmy Go, by obdarzył nas dzisiaj wodą żywą - głęboką wiarą i Duchem Świętym, abyśmy mogli świadczyć o Jego dobroci wobec naszych bliźnich.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

--------------------------------------

 

          Dzisiaj nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali ani wieczornego różańca i Apelu Jasnogórskiego

 

            Przekładamy też na najbliższy możliwy termin zaplanowane na środę spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi św. i Komunii św.           

 

          W czwartek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Od godz. 17.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu

         

          W piątek nie odbędzie się Droga Krzyżowa.

          Całonocna adoracja Najśw. Sakramentu odbędzie się z piątku na sobotę 20/21 marca. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy św. a zakończenie przed poranną Mszą św. w sobotę. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

 

          W przyszłą niedzielę oraz w niedzielę 29 marca będzie dodatkowa Msza św. o godz. 11.00. Chcemy w ten sposób zmniejszyć liczbę osób przebywających w kościele ma jednej Mszy św

                   

          Caritas naszej archidiecezji również w tym roku prowadzi Dzieło Wielkanocne polegające na rozprowadzaniu świec – „Paschalików Wielkanocnych” - symbol Zmartwychwstałego Chrystusa. Te świece mogą być wykorzystanie w czasie liturgii Wielkiej Soboty, jak też na stół wielkanocny. Ofiara za Paschaliki – 6 zł. Można też zaopatrzyć się w kartki świąteczne oraz książkę - poradnik penitenta: Wszystko o spowiedzi.

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (II Niedziela Wielkiego Postu)

( 15 do 22 marca 2020 r. )

         

          Liturgia dzisiejszej, drugiej niedzieli Wielkiego Postu prowadzi nas na górę Tabor, gdzie Pan Jezus wobec Apostołów objawia Swoją chwałę, aby przygotować ich na "zgorszenie krzyża" i utwierdzić ich wiarę. Ten sam Chrystus objawia nam siebie dzisiaj, na tej "górze Przemienienia", na ołtarzu, by umocnić naszą słabą wiarę.

          Kolekta dzisiejsza to jałmużna postna. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

--------------------------------------

 

          Dzisiaj przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które są naszym wkładem i wyrazem naszej troski o misje.

Dzisiaj o godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali w czasie których będziemy rozważać kazanie pasyjne. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie. O godz. 20.30 różaniec i Apel Jasnogórski.

 

          W czwartek od godz. 16.30 do 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu

          W czwartek zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na godz. 17.00 w int. ks. Andrzeja Wieczorka z ok. jego 60 urodzin. Ks. Andrzejowi dziękujemy za jego gorliwą pracę duszpasterską, szczególnie w szpitalu i życzymy mu Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Św. i zdrowia.

         

W piątek  zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17.15. Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

          W zakrystii lub w kancelarii parafialnej można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

          Młodzież, szczególnie przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (klasy VII) jak i nowo bierzmowanych zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. będą spotkania formacyjne w grupach.

          W piątek obchodzimy 7 rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie

 

          Każdy kto chciałby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego, powinien zapisać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

Komitet Organizacyjny przygotowujący uroczystości beatyfikacyjne poinformował, że karty wstępu na uroczystą beatyfikację w dniu 7 czerwca 2020 w Warszawie będą dystrybuowane przez diecezje i parafie. Prosimy o zgłaszanie się byśmy mogli zamówić odpowiednią ilość kart wstępu.

                                       

         

                     

         

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( I Niedziela Wielkiego Postu )

( 1 do 8 marca 2020 r. )

 

          Rozpoczynając Wielki Post, podejmujemy walkę ze złem i głównym sprawcą tego zła - szatanem. Tę walkę podjął już za nas Jezus Chrystus na  pustyni. Niech dzisiejsza niedzielna Eucharystia pomoże nam odnaleźć w Chrystusie nasze umocnienie i nasze zwycięstwo.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Chcemy naszą modlitwą i postawą przyczynić się do otrzeźwienia narodu.

          Cieszymy się dziś obecnością w naszej parafialnej wspólnocie Ks. Bpa Adama Wodarczyka, który dziś pełni posługę Słowa, by umacniać nas w wierze.

          Kolekta dzisiejsza ma charakter kolekty kopertowej przeznaczonej na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, salek i probostwa oraz nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za złożone ofiary!

 

-------------------------------------

 

          Zapraszamy dziś do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. Krzysztof Nowrot. Zapraszamy też na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski.

 

          Wymowną liturgią Środy Popielcowej rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Niech ten czas dla nas wierzących będzie czasem większej modlitwy, wielkodusznej pokuty, powrotu do Boga. Starajmy się, by nasze uroczystości rodzinne jak urodziny czy imieniny miały skromniejszy, postny charakter. Nie bierzmy udziału w głośnych imprezach rozrywkowych, w prywatkach. Prosimy o to zwłaszcza młodzież.     

 

          W poniedziałek o godz. 20.00 Msza św. w powierzanych przez nas intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

         

          W czwartek przypada Święto św. Kazimierza Królewicza od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu - Godzinę Świętą.

 

            W piątek zapraszamy na godz. 7.30 na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i na Mszę św. w int. parafian.

Dzieci zapraszamy na godz. 16.30 na Mszę św. szkolną. Od. 16.00 okazja do spowiedzi

Zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.

Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

 

          W sobotę zapraszamy na 7.30 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. W sobotę też odwiedzimy naszych chorych i osoby starsza zanosząc im Komunię św. prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej

           

          Kolekta w przyszłą niedzielę będzie jałmużną postną a przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na fundusz misyjny Ad Gentes.

 

Ogłoszenia duszpasterskie (VI Niedziela Zwykła)

( 16 do 23 lutego 2020 r. )

 

              Jako uczniowie Chrystusa gromadzimy się dziś wokół ołtarza, aby odnowić naszą ufność, aby w Bogu złożyć swą nadzieję. Niech Eucharystia, którą sprawujemy stanie się ożywczym źródłem naszej wiary i nadziei.

              Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

-------------------------------

 

          W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.  

Scena Młodych naszej parafii zaprasza dziś na godz. 18.00 na spektakl oparty na treściach 8 błogosławieństw, którego scenariusz pisało samo życie. Spektakl ten zostanie powtórzony w sobotę 22 lutego o godz. 19.00. 

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

          W piątek o 7.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz Msza św. w int. parafian.

          W sobotę przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. O 7.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

 

          W dniach 28 lutego i 1 marca w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Biskupem wizytatorem będzie ks. bp Adam Wodarczyk. W piątek 28 lutego po liturgicznym powitaniu w naszym kościele odprawi Mszą św., w czasie której udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

Program wizytacji kanonicznej 2020 r.

              Piątek 28 II 2020      

            13.00   Spotkanie z nauczycielami w SP nr 56 oraz z profesorami V LO

15.00   Droga Krzyżowa i spotkanie z członkami Żywego Różańca, Grupy Kręgu                                     Biblijnego, Parafialnego Zespołu Charytatywnego, Grupy Odnowy w Duchu                    Świętym

            16.00   Spotkanie z księżmi dekanatu (na probostwie)

            17.00   Powitanie liturgiczne

                         Msza św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania

19.15   Spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską

 

            Niedziela 1 III 2020

            9.00     Śniadanie ze służbą kościelną

11.00   Spotkanie z ministrantami, Dziećmi Maryi, oazą

12.00   Msza św. Błogosławieństwo młodych małżeństw i małych dzieci

13.15   Obiad (z rodzicami kapłanów, kleryka)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( V Niedziela Zwykła )

( 9 do 16 lutego 2020 r. )

         

          Zjednoczeni wokół Ołtarza Pańskiego pragniemy Bogu z Chrystusem, w Duchu Świętym składać dziękczynienie, chwalić Go z całej duszy oraz prosić, abyśmy nieustannie uczyli się szczerze miłować wszystkich ludzi. Dzisiaj Bóg w Swym Słowie wzywa nas do postawy pokory i sprawiedliwości.

Kolekta dzisiejsza jest kolektą inwestycyjną na nasze parafialne inwestycje  - na dalszą termomodernizację okien witrażowych. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

-----------------------------

 

          W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne oraz na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski.

 

          We wtorek, we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 18.00 Msza św. w int. członków Żywego Różańca.  

          W środę na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej i Wczesnej Komunii św.                   

         

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

          W piątek przypada święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

          Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek na godz. 18.00. Po Mszy św. odbędą się spotkania formacyjne w grupach a przed Mszą św. okazja do spowiedzi

 

          Scena Młodych naszej parafii zaprasza na kolejny spektakl oparty na treściach 8 Błogosławieństw, którego scenariusz pisało samo życie, więc tym bardziej jest dla nas wyjątkowy!
Serdecznie zapraszamy na spektakl w przyszłą niedzielę 16.02 na godz. e 18:00, oraz w sobotę 22.02 na godz. 19:00.   

                             

Studentom życzymy światła Ducha Świętego w zdawaniu egzaminów!

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e ( Święto Ofiarowania Pańskiego)

( 2 do 9 lutego 2020 r.)

 

 

          Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego.  W dniu dzisiejszym przychodzimy do naszych świątyń na Eucharystię z gromnicami, aby je poświęcić. Święto to nam ukazuje Chrystusa - Światłość świata. Niech On napełni nas blaskiem swojej chwały tj. Duchem Świętym, abyśmy Jego światło nieśli na cały świat.

Dzisiejsze święto jest obchodzone w całym Kościele jako Dzień życia konsekrowanego. Polecajmy w modlitwie wszystkich, którzy swoje życie poświęcili Bogu.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne

 

-------------------------------------

 

          Dziś o godz. 16.30 odprawimy uroczyste Nieszpory Maryjne. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w tym nabożeństwie. O godzinie 19.00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia.  W trakcie modlitwy będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej. Wieczór Uwielbienia zakończy się  Mszą święta o godzinie 20:00 w powierzanych intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 

          Jutro przypada wspomnienie św. Błażeja bpa i męczennika. Po każdej Mszy św. udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja, którego wstawiennictwo chroni od choroby gardła i wszelkiej innej choroby.

 

          W środę przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie chleba i soli.

 

          W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i do jak najliczniejszego udziału we Mszy św. Okazja do spowiedzi św. zawsze łącznie ze Mszą św. oraz  w czwartek i w piątek od godz. 17.00

 

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy na Godzinę Świętą do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

          W piątek o godz. 6.30 odprawimy nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci na początku drugiego półrocza. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.

         

          Naszych chorych i osoby starsze, które nie mogą przyjść do kościoła odwiedzimy w najbliższą  sobotę 8 lutego - przed wspomnieniem NMP z Lourdes i Światowym Dniem Chorego. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W tym dniu w naszej parafii będziemy obchodzić Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. na godz. 10.00 wszystkich naszych chorych i osoby starsze. Prosimy członków rodziny lub sąsiadów o pomoc w dojściu lub przywiezienie ich do kościoła. Przed Mszą św. odmówimy różaniec i będzie dla nich okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w salce przy kościele

         

Studentom życzymy światła Ducha Świętego w zdawaniu egzaminów!

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e  (III Niedziela Zwykła )

(26 stycznia  do 2 lutego 2020 r. )

 

          Chrystus przyszedł do ludzi niosąc im światłość i pokój. W tej Eucharystii, na której gromadzimy się w niedzielę, Chrystus znowu do nas przychodzi, oświeca nas swym słowem, karmi swym Ciałem, uwalnia od grzechu i zwiastuje nadejście Królestwa Bożego..

          Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

-----------------------------------

 

          Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 będzie śpiewał chór "Fermata" z  Piotrowic.

        Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.  

 

          We wtorek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu a w piątek św. Jana Bosko.

W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta - adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

          Zarząd Związku Górnośląskiego zaprasza członków i sympatyków na uroczyste kolędowanie przy Żłóbku w Panewnikach w piątek 31 stycznia o godz. 16.00.

          Zapraszamy osoby stanu wolnego: kawalerów i panny na doroczną Adorację przy Żłóbku w Bazylice Ojców Franciszkanów w Panewnikach w piątek 31 stycznia o g. 18.30. W ramach procesji z darami przeprowadzimy zbiórkę ręczników, czapek, rękawiczek i skarpet dla bezdomnych.

 

W sobotę o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

 

          W przyszłą niedzielę - 2 lutego - przypada  święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej.  Święto to ukazuje nam Chrystusa - Światłość świata. Przed każdą Mszą św. święcić będziemy świece - gromnice. Ta świeca przypomina nam, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia, zaś Maryja chce nam być Przewodniczką w tej wędrówce przez życie.

          W niedzielę 2 lutego o godzinie 19.00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia.  W trakcie modlitwy będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej. Wieczór Uwielbienia zakończy się  Mszą święta o godzinie 20:00.

          Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odprawiona zostanie uroczysta Msza św. dla osób konsekrowanych. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

         

          Naszych chorych i osoby starsze odwiedzimy w przyszłą  sobotę 8 lutego. W tym dniu w naszej parafii będziemy obchodzić Dzień Chorego. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

         

Studentom życzymy światła Ducha Świętego w zdawaniu egzaminów!

 

          Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

 

         

 

         

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (II Niedziela Zwykła)

(19 do 26 styczeń 2020 r. )

 

          W okresie zwykłym, który rozpoczęliśmy po Niedzieli Chrztu Pańskiego, wspominamy publiczną działalność Jezusa Chrystusa. Uczestnicząc w liturgii mamy nie tylko słuchać opowiadania o życiu Jezusa, ale od początku jesteśmy zaproszeni, aby wyruszyć z Nim w drogę. Chrześcijaństwo bowiem, to nie tylko teoria, ale to uczestnictwo w życiu Boga.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji - na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m.in. radio eM. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

-----------------------------------

 

        Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne

           W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

          W sobotę 25 stycznia w Święto Nawrócenia św. Pawła Ap. kończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Dziejów Apostolskich : "Okazywali nam niespotykaną życzliwość"(Dz. 28,2). W swojej encyklice "Aby byli jedno" Święty Jan Paweł napisał m. in.: "Zaangażowanie ekumeniczne musi opierać się na nawróceniu serc i na modlitwie".          

         

         

 

           

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( Niedziela Chrztu Pańskiego )

(12 do 19 stycznia 2020 r. )

 

          W dzisiejszej liturgii wspominamy chrzest Pana Jezusa w Jordanie. Tam po raz pierwszy objawił się ludziom jako umiłowany Syn Boży, a Jego posłannictwo zostało potwierdzone przez głos Ojca i znak Ducha Świętego. Dzisiaj wspominamy również swój własny chrzest i z wdzięcznością  myślimy o naszych rodzicach i chrzestnych, którzy złożyli uroczyste obietnice wychowania nas w wierze i miłości Boga. Niech przeżycie dzisiejszej Eucharystii pomoże nam stawać się umiłowanymi synami Ojca przez pokorną służbę bliźnim.

         

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

--------------------------------------

 

          Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne. 

W kalendarzu liturgicznym dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia i od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły.

 

W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

         

          W piątek o godz. 7.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a po nim Msza św. w int. Parafian

 

          W sobotę o 7.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

         

          W przyszłą niedzielę gościć będziemy chór Modus vivendi z Parafii Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, który śpiewał będzie w czasie Mszy św. o godz. 12.00.             

Dziś w ramach kolędy odwiedzimy parafian, którzy nie mieli okazji przyjąć kapłana w planowanym terminie. Początek o godz. 14:00  

 

          Dzieciom i młodzieży życzymy  pięknych ferii zimowych. Niech Bóg będzie z Wami w odpoczynku jako źródło radości i pokoju.

Studentom zaś życzymy światła Ducha Świętego w czasie zbliżającej się sesji  egzaminacyjnej!

 

                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (Druga Niedziela po Bożym Narodzeniu)

(5 do 12 stycznia 2020 r. )

 

          Trwając w okresie Narodzenia Pańskiego, jesteśmy zaproszeni do kontemplowania Boga, który oświeca wszystkich ludzi w Niego wierzących. Prośmy, aby Jego chwała wypełniła cały świat, o On sam objawił się wszystkim narodom w blasku swojej chwały.

          Dziś w naszym kościele w czasie Mszy św. o godz. 10.00 grać będzie orkiestra dęta Elektrowni Łaziska. Po Mszy św. będzie koncert kolęd w wykonaniu orkiestry.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

--------------------------------------

 

          Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.

 

          Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też świętem Trzech Króli. W kościołach święcona jest kreda, którą zgodnie z pradawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak i my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary, wobec przychodzących do naszych domów.  Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby misyjne Kościoła.

O godz. 12.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach uroczysta Msza św. dziękczynna z okazji  rocznicy święceń biskupich ks. abpa Wiktora Skworca oraz bpów Marka Szkudły i Adama Wodarczyka .

          Zapraszamy serdecznie jutro na katowicki Orszak Trzech Króli. Orszak zaczyna się o 13.30 na Placu Świętego Jana Pawła II naprzeciwko Archikatedry Chrystusa Króla. Zachęcamy szczególnie dzieci do przebrania się w czerwony, niebieski lub zielony strój i dołączenie do jednego z barwnych pochodów, które pójdą w ramach orszaku. Więcej informacji o orszaku znajdziecie Państwo gazetach położonych do zabrania przy wyjściu z kościoła.

           Serdecznie zapraszamy Małych i Dużych Parafian na tradycyjne kolędowanie, które odbędzie się 6.01.2019r (w święto Trzech Króli) po wieczornej Mszy Świętej w ogrodzie probostwa ( w razie niepogody przed naszym Kościołem). Jak co roku, aby umilić śpiewanie kolęd, prosimy o przyniesienie z sobą, w miarę możliwości, drobnych, słodkich poczęstunków.

W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

          W piątek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież, szczególnie tę, która jest na drodze formacji do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędą się spotkania formacyjne w grupach i adoracja przy Żłóbku a przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi św.

 

          W najbliższych tygodniach jest wiele wolnych intencji. zachęcamy do zamawiania Mszy św.

 

 

 

 

 

          W ramach kolędy w najbliższych dniach odwiedzimy parafian:

 

Niedziela 5.1.2020r.                    1. Kryniczna /od początku/

Godz. 14:00                      2. Zakątek

                                         3 .Krótka /od początku/  

 

Poniedziałek 6.1.2020       1. Prusa / parzyste od Leśnej do końca/ 

Godz. 14.00                      2. Prusa / nieparzyste od Leśnej do końca /

 1. Prusa /od poczty do Leśnej/

 

Wtorek 7.1.2020               1. Prusa  38 e, 38 d

Godz. 14.30                      2. Prusa  38c, 38b

 1. Ziołowa 43 i 43a

 

Sobota 11,1.2020r.            1. Borowa /od początku/

Godz. 14.00                      2. Prusa 38, 38a

 1. Prusa 34,36

 

Niedziela 12.1.2020r.        Kolęda dodatkowa

Godz. 14:00                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STATYSTYKA  DUSZPASTERSKA PARAFII ŚW. JACKA

 

W  KATOWICACH - OCHOJCU 201

 

                                            rok            2010             2018             2019

 

Liczba chrztów św.:                                          30                 34              32

Liczba zawartych małżeństw:                  13                 4                9                   

Liczba pogrzebów:                                  49                 41               42

Liczba rozdzielonych Komunii św.          157 800        120 500          108 000       

w tym w parafii:                                      52 800          51 500        48 000    

          w szpitalach                                  105 000        69 000        60 000

Liczba dzieci pierwszokomunijnych:       30                 33               18

w tym wczesno komunijnych:                  4                  30               11

Sakramentu chorych udzielono:

          w parafii                                                           52               68

          w szpitalu                                    345                894             791              

Liczba uczestniczących we Mszy św.

w niedzielę w kwietniu:                          1 460           1 002            1 075

                 w październiku:                               1 362           1 170            1 166

Liczba mieszkańców:                                                4 800            4 760

Liczba katolików                                                       4 600            4 560

 

 

          Informacja o parafialnych inwestycjach w 2019 r.

 

          W roku 2019 przeprowadziliśmy następujące inwestycje:

 

 1. Wiosną rozpoczęte zostały prace związane z czyszczeniem i konserwacją miedzianych elementów wystroju naszego kościoła: ołtarz, tabernakulum, ambony, balustrada, drzwi, lichtarze, dzwonki a także oczyszczona została chrzcielnica wykonana z piaskowca i wykonano nową pokrywę chrzcielnicy.

 

 1. Jesienią zostały zainstalowane trzy nowe konfesjonały. Dwa zamykane we wnękach w tyle kościoła i jeden wolnostojący pod schodami na chór. W konfesjonałach w tyle kościoła zainstalowane zostało ogrzewanie podłogowe.

 

 1. W październiku i listopadzie pracownia witraży "Kermel" z Rybnika wykonała termomodernizację okien witrażowych w tyle kościoła na chórze. Zostały wyjęte wszystkie kolorowe szyby witrażowe i włożone do nowej aluminiowej ramy z wkładką termoizolacyjną pomiędzy dwie szyby przeźroczyste.

 

 1. Wymienione zostały lampy w nawie głównej kościoła z metalohalogenów na lampy ledowe oraz 4 reflektorki w prezbiterium.

 

 1. Nowe szaty liturgiczne: welon do błogosławieństwa Najśw. Sakramentem, 4 kapy kolorowe - dar rodziców dzieci komunijnych oraz ornat fioletowy

 

Działalność charytatywna:

 

          W 2019 r. na działalność charytatywną Parafia nasza wydała    łącznie 5 800 zł.

Kwota ta obejmuje m. in. bezpośrednie zapomogi dla osób potrzebujących, dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży na rekolekcje, na pokrycie kosztów związanych ze spotkaniem z okazji "Dnia chorych", świąteczne upominki dla chorych.

 

                              Ofiary na Msze św. za dusze w czyśćcu:

 

          Z ofiar składanych do skarbonki na Msze św. za dusze w czyśćcu zostało w minionym roku odprawionych 5 Mszy św.

 

 

Podziękowania

 

          Składam tą drogą serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom za poczucie odpowiedzialności za naszą świątynię, której wyrazem jest obecność na zgromadzeniach liturgicznych: na Eucharystii, na nabożeństwach, na modlitwie brewiarzowej.

- Bóg zapłać księżom, moim najbliższym współpracownikom ks. wikaremu Michałowi Palowskiemu, księżom kapelanom: ks .Andrzejowi Wieczorkowi i ks. dr Michałowi Orlikowi, naszemu seniorowi ks. dr Antoniemu Goranszczowi

- Bóg zapłać członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej za całą troskę o wzrost życia religijnego w naszej parafialnej wspólnocie i wszelkie inicjatywy "integrujące" naszą parafialną rodzinę (kolędowanie, wyjazdy, piknik rodzinny...). Wszystkim stowarzyszeniom i ruchom, członkom Żywego Różańca, oazie, grupie Odnowy w Duchu Świętym. Bóg zapłać Caritas Parafialnej za troskę o chorych, potrzebujących, za organizowanie Dnia Chorego w lutym i przed odpustem parafialnym. Bóg zapłać liturgicznej służbie ołtarza. Grupie biblijnej, która też animuje nasze niedzielne zgromadzenia liturgiczne.

- Bóg zapłać naszym PP. Katechetkom: P. Patrycji Grzesiak P. Krystynie Włosińskiej-Solarek, i P. Aleksandrze Brahlich 

- Bóg zapłać naszym organistom PP. Wojciechowi i Krzysztofowi Kempa, P. Rafałowi Wróblowi i P. Marcinowi Walkiewiczowi

- Bóg zapłać dzieciom za udział w roratach

- Bóg zapłać młodzieży wszystkie inicjatywy.  - Bóg zapłać nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. za zanoszenie w niedziele Jezusa w Eucharystii do naszych chorych i osób starszych.

- Bóg zapłać naszym panom kościelnym PP. Jankowi, Czesławowi, Darkowi i Michałowi pełniącym dyżury w zakrystii i całą pracę przy kościele.

- Bóg zapłać P. Czesławowi Piątkowi za dekorację kościoła, troskę o kwiaty, budowę stajenki, Bożego Grobu i całą troskę o naszą świątynię

- Bóg zapłać P. Krystynie i P. Marii za ich ofiarną pracę na probostwie.

- Bóg zapłać P. Lucynie Kośla za pracę w kancelarii parafialnej.

- Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na funkcjonowanie parafii, na planowane remonty i inwestycje.

Bóg zapłać wszystkim parafianom za pomoc w jakikolwiek pracach.

Bóg zapłać wszystkim za wszystko!

 

                                                             Ks. Eugeniusz Krasoń

         

 

 

 

         

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (Święto Świętej Rodziny )

( 29 grudnia 2019 do 5 stycznia 2020 r. )      

 

          Liturgia dzisiejsza kieruje nasz wzrok ku Świętej Rodzinie Jezusa, Maryi i Józefa, która jest wzorem dla każdej ludzkiej rodziny i każdej chrześcijańskiej wspólnoty. Podczas tej Eucharystii gromadzimy się jako jedna Boża rodzina i pragniemy modlić się szczególnie w intencji naszych rodzin, aby kształtowały one swoją miłość i jedność na podobieństwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

    Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

-------------------------------------

 

          Dziś o godz. 16.30 nieszpory niedzielne - zapraszamy do udziału

          We wtorek ostatni dzień roku 2019 o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. wszystkich parafian z okazji zakończenia Roku Pańskiego 2019 oraz za zmarłych w mijający roku parafian. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo dziękczynne oraz przeprosimy Boga za popełnione grzechy.      

          W środę 1 stycznia 2020 r. Kościół oddaje cześć Świętej Bożej Rodzicielce. Jest to również Światowy  Dzień Modlitw o Pokój. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

          W czwartek zapraszamy na Mszę św. na godz. 20.00 za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w powierzanych przez nas intencjach

          W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału we Mszy św. i do Komunii św.

          W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

          W piątek o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

          W sobotę o godz. 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i Msza św. w int. członków Róż Różańcowych a po Mszy św. spotkanie opłatkowe dla wszystkich członków.

 

                    Ogłoszenia komitetu organizacyjnego Parafialnej Rady Duszpasterskiej

 1. Serdecznie zapraszamy Małych i Dużych Parafian na tradycyjne kolędowanie, które odbędzie się 6.01.2019r (w święto Trzech Króli) po wieczornej Mszy Świętej w ogrodzie probostwa ( w razie niepogody przed naszym Kościołem). Jak co roku, aby umilić śpiewanie kolęd, prosimy o przyniesienie z sobą, w miarę możliwości, drobnych, słodkich poczęstunków.
   2. W dniu 15.02.20120 w restauracji „Stylowa” organizujemy kolejny Karnawałowy Bal Parafialny. Serdecznie zapraszamy do udziału. Gwarantujemy miłą atmosferę, dobrą muzykę i smaczne posiłki. Szczegóły oraz zapisy w zakrystii lub u naszych Szafarzy p. Michała (tel. 600 090 413) i Wojtka (tel. 668 662 048).

 

          W najbliższym czasie jest jeszcze wiele wolnych intencji m. in. w Nowy Rok o godz.  10.00 i 17.00. Dobra okazja do prośby o Boże błogosł. w Nowym Roku. W następnych tygodniach stycznia jest wiele wolnych intencji.

                    W ciągu całego tygodnia kontynuować będziemy odwiedziny duszpasterskie rodzin - kolędę:

Niedziela 29.12.2019r.      1. Spółdzielczości, Jaworowa Tylna

Godz. 14:00                      2. Worcella i Stara Poprzeczna

 1. Koników Polnych

Poniedziałek 30.12.2019   1. Spokojna /od początku/  

 Godz. 15.30                     2. Braci Wiechułów                   

         

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( IV Niedziela Adwentu )

( 22 do 29 grudnia 2019 r. )

 

          Dzisiaj ostatnia niedziela naszego adwentowego oczekiwania. Dzisiaj w sposób szczególny czcimy Maryję, pokorną Służebnicę Pańską przyjmującą Słowo przedwieczne, które w Jej łonie stało się ciałem. Uczmy się dzisiaj również wiary od Józefa, który, w każdej sytuacji potrafi Bogu powiedzieć "Tak".

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

                                         ------------------------------

 

          Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.

Msza św. roratnia zostanie odprawiona jutro w poniedziałek o godz. 18.00, a we wtorek zapraszamy dzieci na godz. 8.00.

Okazja do spowiedzi św.: w poniedziałek od godz. 7.30 do 10.00 i od 15.00 (dzieci) do 18.00; we wtorek od godz. 7.30 do 11 i od 14.00 do 16.00

 We wtorek nie będzie  wieczornej Mszy św.            

          We wtorek wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Ta wieczerza jest jedyną i wyjątkową w ciągu całego roku. Zadbajmy o to, by dzięki naszej wzajemnej miłości Jezus był obecny pomiędzy nami. Ten wieczór to niepowtarzalna okazja do pojednania między zwaśnionymi członkami rodziny i sąsiadami. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata skorzystajmy z Ewangelii, łamanie  opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Na stół wigilijny nie powinno się podawać napojów alkoholowych.

          Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24.00, która zostanie odprawiona w int. wszystkich parafian. Zapraszamy już na godz. 23.30 na modlitewne czuwanie przed Pasterką przygotowane przez naszą młodzież. Kolekta w czasie pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

          W środę obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. O godz. 16.15 odprawimy uroczyste Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

          W czwartek obchodzimy święto świętego Szczepana Męczennika. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Kolekta w drugi dzień Świąt przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy dzieci do wspólnego kolędowanie przy stajence. Przynieście instrumenty muzyczne, by zagrać Nowonarodzonemu Zbawicielowi.

          W piątek przypada święto św. Jana .

W sobotę Świętych Młodzianków. Zapraszamy dzieci na Mszę św. na godz. 9.00 i specjalne błogosławieństwo.        

          W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich.

          Od piątku 27 grudnia kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny rodzin - kolędę. Plan wywieszony jest w gablotkach. Kapłani przychodzą do naszych domów z Bożym błogosławieństwem dla naszych rodzin. Przygotowując się do tego spotkania z duszpasterzami pamiętajmy, że są oni " sługami Chrystusa i szafarzami wielorakiej łaski Bożej ". Ofiary składane kapłanom przy kolędzie przeznaczone są na nasze parafialne inwestycje. (Planujemy dalszą termomodernizację okien witrażowych).  Jednak ofiary te nie są konieczne i nie muszą być składane. Ważniejszą sprawą jest to, by otworzyć kapłanowi drzwi mieszkania, aby mógł je pobłogosławić.

          Dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kapłana, będzie kolęda dodatkowa w niedzielę 12 stycznia. Zgłoszenia należy składać w zakrystii lub w kancelarii.

 

 

          Najbliższe kolędy:

 

Piątek 27.12.2019r.                1. Motyli i Radockiego                                 

Godz. 15:30                            2. Łubinowa

 1. Zdrojowa i Łowiecka

                                              

Sobota 28.12.2019r.               1. Jaworowa 51– 81  

Godz. 14:00                            2. Jaworowa 45 – 30

                                                                                                                                               

Niedziela 29.12.2019r.          1. Spółdzielczości, Jaworowa Tylna

Godz. 14:00                            2. Worcella i Stara Poprzeczna

 1. Koników Polnych

 

Poniedziałek 30.12.2019       1. Spokojna /od początku/  

 Godz. 15.30                           2. Braci Wiechułów              

                                        

         

           W salce przy kościele można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

         

          Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego jest podwójny, w cenie 10 zł. Znajdziemy w nim obrazek z fragmentem Ewangelii i modlitwą przy stole wigilijnym.

 

Wszystkim Parafianom, wszystkim Gościom obecnym dziś w naszym kościele pragniemy złożyć serdeczne życzenia świąteczne. Niech nowonarodzony Zbawiciel świata napełni nasze serca taką radością, byśmy nigdy nadziei nie utracili i takim światłem, byśmy zawsze kroczyli drogami dobra i miłości.    

                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( III Niedziela Adwentu )

( 16 do 23 grudnia 2018 r. )

 

          Klimat trzeciej niedzieli adwentu przesycony jest radością i nadzieją na bliskie spotkanie z przychodzącym Panem. Radość jest rysem charakterystycznym każdego oczekiwania na przyjście kochanej osoby. Sprawujmy tę Eucharystię ciesząc się Chrystusem obecnym pośród nas i Jego Słowem.

     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 ----------------------------------------

 

          Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory.

 

          Zapraszamy parafian - zwłaszcza dzieci - do udziału w Mszach św. roratnich, które celebrowane są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 8.00.

 

           W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

          W piątek o godz. 7.30 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

          W sobotę odwiedzimy naszych chorych i seniorów zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

         

          Okazja do spowiedzi św. przed świętami:

          w sobotę   -  od 17.00 do 18.00

          w niedzielę przed każdą Mszą św.

          w poniedziałek i we wtorek rano do 10.00 i po południu

 

          W salce można nabyć świece wigilijne, opłatki, kartki świąteczne, kalendarze     

           

          W ramach kolędy odwiedzimy dziś parafian zamieszkałych przy ulicach:

 

          Niedziela 15.12.2019r.      1. Zbożowa, Marmurowa    

          Godz. 14.00                      2. Kossaka                              

 1. Pusta, Wilcza, Jastrzębia

 

          Sobota 21.12.2019r .         1. Poprzeczna 20, 20a, 20b, 18a, 18b

          Godz. 14.00                      2. Poprzeczna 4a, 4b, 4c 2a, 2b, 2c

                   

                                        

      Kolejna edycja rodzinnego koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się katowickiej hali w sobotę 28 grudnia br. o godzinie 18. Spotkamy się na rodzinnym koncercie, aby nie tylko wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem, ale przede wszystkim wziąć udział w wyjątkowym, pełnym świątecznego ciepła wydarzeniu muzycznym... Bilety w cenie: 50 zł do nabycia w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz na portalu internetowym www.bilety24.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

(8 do 15 grudnia 2019 r. )

      Dzisiejszej liturgii adwentowej patronuje Maryja Niepokalanie Poczęta.  "Tak" Maryi przyniosło światu Zbawiciela, "tak" Zbawiciela - Jezusa Chrystusa, wierność Bogu aż do śmierci, przyniosła nam zbawienie. Każde nasze "tak" Bogu to budowanie dobra w świecie. I przywracanie mu jego pierwotnej, a zniszczonej grzechem doskonałości.

      Dzisiejsza niedziela jest w Polsce obchodzona jako Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Chcemy naszą modlitwą i ofiarą wesprzeć te dzieła ewangelizacyjne.

      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

------------------------

 

      W dniu dzisiejszym przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

      Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory adwentowe.

Zapraszamy parafian - zwłaszcza dzieci - do udziału w Mszach św. roratnich, które celebrowane są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00.

      W czwartek przypada wspomnienie MB z Guadalupe. Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

      W piątek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w sobotę  św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła.

      Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli, pedagogów i wychowawców szkół katowickich odbędzie się w czwartek 12 grudnia w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym przy ul. Wita Stwosza 17a. Początek o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej adwentowej refleksji.

      Młodzież, szczególnie uczniów kl. VII i VIII przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. roratnią w piątek na godz. 18.00. Po Mszy św. będą spotkania formacyjne w grupach.

 

      Całonocna adoracja Najśw. Sakramentu odbędzie się z piątku na sobotę 13/14 grudnia. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy św. a zakończenie przed poranną Mszą św. w sobotę. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

      W sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji członków Róż Różańcowych. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w "kawiarence"

 

      Parafia nasza włącza się w akcję Caritas Polskiej "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Akcja polega na rozprowadzaniu świec na stół wigilijny. Oprócz świec można też nabywać w salce kartki świąteczne, opłatki, kalendarze.

      W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie prowadzić "akcję pierniki", w salce przy kościele. Zebrane pieniądze przeznaczymy na kontynuację  remontu salki oazowej.
Dziękujemy za pomoc i ofiarę!

 

      Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin - kolędę:          

Niedziela 8.12.2019r. 1. Lechicka /od początku/       

Godz. 14:00                            2. Odrodzenia /parzyste/

 1. Kątowa, Zwrotna, Zaułek, Wapienna                                    

Sobota 14.12.2019r.               1. Fabryczna /od początku/

Godz. 14.00                            2. Fabryczna /od końca/       

Niedziela 15.12.2019r.          1. Zbożowa, Marmurowa    

Godz. 14.00                            2. Kossaka                              

 1. Pusta, Wilcza, Jastrzębia

      Kolejna edycja rodzinnego koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się katowickiej hali w sobotę 28 grudnia br. o godzinie 18. Spotkamy się na rodzinnym koncercie, aby nie tylko wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem, ale przede wszystkim wziąć udział w wyjątkowym, pełnym świątecznego ciepła wydarzeniu muzycznym... Bilety w cenie: 50 zł do nabycia w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz na portalu internetowym www.bilety24.pl.

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( 33 Niedziela zwykła )

( 17 do 24 listopada 2019 r.)

 

          Nasz Pan, Jezus Chrystus przyjdzie na końcu czasów i objawi się jako sędzia w blasku swojego majestatu. Każda Msza św. jest oczekiwaniem na chwalebny powrót Pana, aby gdy przyjdzie, okazał się dla nas miłosiernym Zbawcą. Niech nasza wspólna modlitwa będzie wyrazem naszej postawy czujności i oczekiwania.

          Obchodzimy dziś Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka, a w naszej diecezji Dzień Muzyki Liturgicznej

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

-----------------------------

 

 

          Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.

          Wychodząc z kościoła możemy swoją ofiarą wesprzeć Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która pomaga chrześcijanom również w tych krajach, gdzie nie ma wolności religijnej.

 

          W środę na godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, przygotowujących się do pierwszej Komunii św. oraz rodziców dzieci wczesnokomunijnych.

 

          W czwartek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP od godz. 17.00 okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. O 18.00 Msza św. za ++ członków Róż Różańcowych.

          W piątek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

 

          Najbliższe spotkanie kręgu Domowego Kościoła - Oazy Rodzin odbędzie się w sobotę 23 listopada o godz. 10.00. (Kontakt: PP Różalscy lub ks. Proboszcz)

           

          W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. Są jeszcze wolne intencje w grudniu br.

 

Najbliższe kolędy:

Sobota 23.11.2019r.               1. Rumiankowa i Liliowa  

Godz. 14:00                            2. Kołłątaja, Grzybowa, Nad Jarem                                                                                                

Niedziela 24.11.2019r.          1. Jarzębinowa, Pszenna 

Godz. 14:00                            2. Jagodowa i Jaśminowa 

 1. Legnicka

         

         

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (32 Niedziela Zwykła)

( 10 do 17 listopada 2019 r. )

         

          Gromadzimy się na wspólnym sprawowaniu liturgii, aby wychwalać Boga za wszystko co od Niego otrzymujemy. Słuchając Słowa Bożego chcemy dziś odnowić naszą wiarę w życie wieczne i zmartwychwstanie umarłych. Przyjmijmy dar życia wiecznego, który Pan ofiaruje każdemu z nas.

          Kolekta dzisiejsza ma charakter kolekty kopertowej i przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła, salek i probostwa oraz na parafialne inwestycje - nowe konfesjonały i termomodernizację witraży. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

---------------------------

 

          Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę. W przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła będziemy mogli swoją ofiarą wesprzeć Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która pomaga chrześcijanom również w tych krajach, gdzie nie ma wolności religijnej.

Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.

 

          W poniedziałek tj. 11 listopada przypada wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu nasz naród świętuje 101 rocznicę odzyskania niepodległości. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. Ojczyzny. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św. i do modlitwy w intencji duchowego odrodzenia naszego narodu.

Harcerzy prosimy o przyjście na tę Mszę św. w mundurach harcerskich.

 

          We wtorek przypada wspomnienie św. Jozafata bpa i męcz.

          W środę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.

           

          W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy  na adorację  Najśw. Sakramentu.

 

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na godz. 7.30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Mszę św. w int. parafian.

 

W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. W pierwszej kolejności prosimy zamawiać Msze św. z okazji jubileuszy małżeńskich, rocznic urodzin. Są jeszcze wolne intencje w grudniu br.

 

Odwiedziny duszpasterskie rodzin - kolędę rozpoczniemy w tym roku w sobotę 23 listopada. Odwiedzimy parafian zamieszkałych przy ul Rumiankowej i Liliowej oraz Kołłątaja, Grzybowej i Nad Jarem. Plan kolęd znajdziemy w dzisiejszej gazetce parafialnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e  ( XXXI Niedziela Zwykła )

( 3 do 10 listopada 2019 r. )

 

          Gromadzimy się na wspólnym sprawowaniu liturgii, aby wychwalać Boga za wszystko co od Niego otrzymujemy. Słuchając Słowa Bożego chcemy dziś odnowić naszą wiarę w życie wieczne i zmartwychwstanie umarłych. Przyjmijmy dar życia wiecznego, który Pan ofiaruje każdemu z nas.

         

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

------------------------

 

           

          W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo za zmarłych z czytaniem zalecek.

         

          Nabożeństwa za zmarłych parafian i dusze zalecane z czytaniem zalecek odprawiane będą do piątku o godz. 17.30. Jutro oraz we wtorek i w środę o godz. 8.00 zostaną odprawione Msze św. za zmarłych zalecanych w naszym kościele.

         

          W czwartek od  godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

         

          W piątek o godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa. Zapraszamy młodzież, szczególnie uczniów klas VII i VIII SP do udziału. Dla nich jest ta Eucharystia kolejnym spotkaniem formacyjnym w drodze do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. będą spotkania w grupach formacyjnych, a przed Mszą św. od 18.30 okazja do spowiedzi.

 

          W sobotę przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

          W przyszłą niedzielę kolekta będzie miała charakter kolekty kopertowej przeznaczonej na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, salek i probostwa oraz na nasze parafialne inwestycje. Polecamy ją Waszej ofiarności.

 

          W kancelarii parafialnej można już rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. W pierwszej kolejności prosimy rezerwować Msze jubileuszowe i z ok. ważnych w życiu rodzinnym i osobistym rocznic.

         

 

 

         

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e  ( Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła )

( 27 października do 3 listopada 2019 r. )     


          Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół - żywą świątynią Boga. W dzisiejszej Eucharystii  wyraźmy naszą wdzięczność Bogu za otrzymane dary i prośmy Go o łaski i zbawienie dla żyjących i zmarłych budowniczych naszego kościoła.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na  potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!                                                                                                                                                                    ----------------------------------------

         

          W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.15 Do czwartku o godz. 17.15 odprawiamy ostatnie nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian - również dzieci.

Okazja do spowiedzi św. przed uroczystością Wszystkich Świętych zawsze łącznie ze Mszą św. A w czwartek wieczorem od godz. 17.00.

          Tegoroczne telewizyjne orędzie z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wygłoszone zostanie przez naszego ks. arcybiskupa Wiktora Skworca.

Emisja w czwartek 31 października o godz. 20:00 na antenie TVP1.

          W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej a nam przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi i o naszym powołaniu do świętości. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.  W naszym kościele Msze św. będą odprawiane wg niedzielnego porządku.

            W sobotę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych - Dzień Zaduszny.

          Nabożeństwa za zmarłych w naszym kościele będą odprawiane od Dnia Zadusznego czyli od soboty do piątku 8 XI o godz. 17.30. W czasie tych nabożeństw będziemy wspominać naszych zmarłych, czytając zalecki, które przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. W  sobotę o godz. 18.00 i w przyszłym tygodniu zostaną odprawione Msze św. za zmarłych zalecanych w naszym kościele.

          Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

 - od południa uroczystości  Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne    nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w int. Ojca św., odprawienie spowiedzi  i przyjęcie Komunii św., zachowując wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

 - w dniach 1 - 8 listopada, odwiedzając  pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myślach za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.   

          W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św.

          W sobotę o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. O godz. 20.00 Msza św. w polecanych przez nas intencjach za wstawiennictwem św. Jan Pawła II.

          W sobotę rano odwiedzimy też naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

          Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na renowację katowickiej katedry.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e ( XXIX Niedziela Zwykła )

  ( 20 do 27 października 2019 r. )

 

 

          Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem ”Ochrzczeni i posłani.” Niech ten Tydzień Misyjny, który dziś rozpoczynamy, stanie się dla nas zachętą i umocnieniem w naszym duchowym pielgrzymowaniu. Rozpalmy na nowo w swoich sercach powołanie do służby misyjnej, modląc się i wspierając na różne sposoby dzieła misyjne, naszych kapłanów, misjonarzy i misjonarki oraz osoby świeckie.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misyjne dzieła Kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel!

 

------------------------------------

 

 

Przez cały tydzień swoją myśl i serce kierujemy w stronę ludzi, którzy daleko od nas głoszą Ewangelię Chrystusową. Wśród nich jest coraz więcej misjonarzy polskich. Wspierać ich chcemy modlitwą i ofiarą. W naszym kościele jest skarbonka do której można składać ofiary na rzecz misji.

W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.15.

          Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15.

 

          We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II

 

          W czwartek od godz. 17.00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

          W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. O godz.10.00 celebrowana będzie uroczysta suma w intencji parafian oraz  za ++ parafian i budowniczych naszego kościoła.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (XXVIII Niedziela Zwykła)

(13 do 20 października 2019 r. )

 

          Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii, przeżywamy obecność naszego Pana Jezusa Chrystusa pomiędzy nami.  Dzisiejsza liturgia zachęca nas do wdzięczności. Dziękujmy Bogu za dar miłosierdzia i przebaczenia, jakiego nam udziela oraz za wszystko, co otrzymujemy z dobroci Bożej. Po raz XIX obchodzimy w Polsce Dzień Papieski.         

W modlitwie naszej chcemy dziś prosić o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla nauczycieli i wychowawców z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

         

---------------------------

            Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie. Chodźmy. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć ofiarą "Fundację Dzieło Nowego tysiąclecia" czyli fundusz stypendialny dla zdolnej ale niezamożnej młodzieży.  

          W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.15

W naszym kościele codziennie o godz. 17.15 odprawiamy nabożeństwa różańcowe. Przez modlitwę różańcową najpiękniej wyrażamy naszą miłość do Maryi i najpełniej naśladujemy Jej postawę rozważania słowa Bożego.

 

          W środę  przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska. W tym dniu mija 41 rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II

            W środę na godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie rodziców dzieci klas III SP, które przygotowują się do I Komunii św. oraz rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii sw.

          W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

           W piątek  obchodzić będziemy święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest on patronem lekarzy i pracowników służby zdrowia. Modlitwą pragniemy im podziękować za ich trudną i odpowiedzialną pracę. Msza św. w int. lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników służby zdrowia w naszym kościele zostanie odprawiona w przyszła niedzielę o godz. 10.00. W katedrze katowickiej zaś będzie miała miejsce pielgrzymka lekarzy i pracowników służby zdrowia. Początek o godz. 14,30.

          W piątek o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 8.00 Msza św. za parafian.

 

            W przyszła niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje. W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbędzie się jesienne liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św.                                                    

         

 

         

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e ( XXVI Niedziela Zwykła )

( 29 września  do 6 października 2019 r. )

 

          Chrześcijanin to człowiek, który nikim nie może gardzić, który wezwany jest przez Chrystusa do służby swym bliźnim, zwłaszcza tym, którzy są w potrzebie materialnej lub duchowej. Niech dzisiejsza Eucharystia udzieli nam siły do trwania w postawie służby wobec braci.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

----------------------------------

 

          Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne na godz. 16.30 oraz na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski

 

We wtorek rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.15 a w niedziele o 16.15. (W niedziele nie będzie dodatkowego różańca o 20.30). Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przez modlitwę różańcową możemy zyskać odpust zupełny.

 

          W środę przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów. O godz. 20.00 zapraszamy na Mszę św. w poleconych intencjach przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

          .

          W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i do liczniejszego udziału we Mszy św.

 

          W piątek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Polecamy w modlitwach papieża Franciszka. O godz. 7.30 nabożeństwo do NSPJ i Msza św. za parafian.

W  piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci i o godz. 16.30 Msza św. szkolna. Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają w tym dniu różańce, które w czasie tej Mszy św. zostaną pobłogosławione. Prosimy o obecność wszystkich dzieci wraz z rodzicami na Mszy św. i na nabożeństwie różańcowym po jej zakończeniu. 

 

          W sobotę rano odwiedzimy  w domach naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub  w kancelarii parafialnej.

         

          Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter kolekty inwestycyjnej. Ofiary będą przeznaczone na nowe konfesjonały i termomodernizację okien witrażowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Drodzy Parafianie!

 

W I Niedzielę Wielkiego Postu pragnę Wam zaproponować łańcuch modlitwy wzajemnej
polegający na tym, że co tydzień będziemy się modlić za mieszkańców
konkretnej ulicy w naszej parafii. W tym celu został opracowany specjalny harmonogram.
Wielki Post jest ważnym okresem w roku liturgicznym, jest czasem wezwania do nawrócenia
i pogłębienia naszej wiary, do czynienia dobra. Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo
Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię! – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii.
Krótko, ale konkretnie. Jezusowi na pustyni usługiwali aniołowie. My także możemy sobie
służyć i być dla siebie aniołami poprzez wzajemną modlitwę, życzliwy uśmiech i dobre
uczynki. Módlmy się też do swoich Aniołów Stróżów i prośmy, aby nam w tym wszystkim
pomagali. Kardynał Stefan Wyszyński pozostawił nam taką piękną myśl: Modlitwa wzajemna
jest błogosławioną więzią, która nigdy nie słabnie.
Mam nadzieję, że chętnie włączą się do tej modlitwy ludzie starsi, chorzy, może będą
pamiętać śpieszący się do pracy i matki krzątające się przy obiedzie dla rodziny. I tak
łańcuch modlitwy oplecie wszystkich, a nasza parafia stanie się naprawdę rodziną rodzin
o silnych więzach.
Ks. proboszcz Eugeniusz Krasoń

 

                              N O W Y    H A R M O N O G R A M

modlitwy wzajemnej w naszej parafialnej wspólnocie w roku 2019/2020

 

L.p.

W tygodniu od ........ do ........

modlimy się za mieszkańców ulicy:

 

 

 

 

 1.     

od 24 marca do 30 marca 2019

Borowej

 

 

 

 

 2.

od 31 marca do 06 kwietnia 2019

Braci Wiechułów

 

 

 

 

 3.

od 07 kwietnia do 13 kwietnia 2019

Fabrycznej

 

 

 

 

 4.

od 14 kwietnia do 20 kwietnia 2019

Glebowej

 

 

 

 

 5.

od 21 kwietnia do 27 kwietnia 2019

Grzybowej

 

 

 

 

 6.

od 28 kwietnia do  04 maja 2019

Helskiej

 

 

 

 

 7.

od 05 maja do 11 maja 2019

Jagodowej

 

 

 

 

 8.

od 12 maja do 18 maja 2019

gen. Jankego

 

 

 

 

 9.

od 19 maja do 25 maja 2019

Jarzębinowej

 

 

 

 

10.

od 26 maja do 01 czerwca 2019

Jastrzębiej

 

 

 

 

11.

od 02 czerwca do 08 czerwca 2019

Jaśminowej

 

 

 

 

12.

od 09 czerwca do 15 czerwca 2019

Jaworowej

 

 

 

 

13.

od 16 czerwca do 22 czerwca 2019

Jaworowej Tylnej

 

 

 

 

14.

od 23 czerwca do 29 czerwca 2019

Kątowej

 

 

 

 

15.

od 30 czerwca do 06 lipca 2019

Kolejowej

 

 

 

 

16.

od 07 lipca  do 13 lipca 2019

Kołłątaja

 

 

 

 

17.

od 14 lipca do 20 lipca 2019

Konarskiego

 

 

 

 

18.

od 21lipca do 27 lipca 2019

Koników Polnych

 

 

 

 

19.

od 28 lipca do 03 sierpnia 2019

Kossaka

 

 

 

 

20.

od 04 sierpnia do 10 sierpnia 2019

Krótkiej

 

 

 

 

21.

od 11 sierpnia do 17 sierpnia 2019

Krynicznej

 

 

 

 

22.

od 18 sierpnia do 24 sierpnia 2019

Lawendowej

 

 

 

 

23.

od 25 sierpnia do 31 sierpnia 2019

Lechickiej

 

 

 

 

24.

od 01 września do 07 września 2019

Legnickiej

 

 

 

 

25.

od 08 września do 14 września 2019

Leśnej

 

 

 

 

26.

od 15 września do 21 września 2019

Liliowej

 

 

 

 

27.

od 22 września do 28 września 2019

Łowieckiej

 

 

 

 

28.

od 29 września do 05 października 2019

Łubinowej

 

 

 

 

29.

od 06 października do 12 października 2019

Macierzanki

 

 

 

 

30.

od 13 października do 19 października 2019

Marmurowej

 

 

 

 

31.

od 20 października do 26 października 2019

Motyli

 

 

 

 

32.

od 27 października do 02 listopada 2019

Nad Jarem

 

 

 

 

33.

od 03 listopada do 09 listopada 2019

Odrodzenia

 

 

 

 

34.

od 10 listopada do 16 listopada 2019

Olszynowej

 

 

 

 

35.

od 17 listopada do 23 listopada 2019

Poprzecznej

 

 

 

 

36.

od 24 listopada do 30 listopada 2019

Prusa

 

 

 

 

37.

od 01 grudnia do 07 grudnia 2019

Pszennej

 

 

 

 

38.

Od 08 grudnia do 14 grudnia 2019

Pustej

 

 

 

 

39.

Od 15 grudnia  do 21 grudnia 2019

Radockiego

 

 

 

 

40.

Od 22 grudnia do 28 grudnia 2019

Rumiankowej

 

 

 

 

41.

Od 29 grudnia 2019 do 04 stycznia 2020

Sadowej

 

 

 

 

42.

Od 05 stycznia do 11 stycznia 2020

Sarmackiej

 

 

 

 

43.

Od 12 stycznia do 18 stycznia 2020

Spokojnej

 

 

 

 

44.

od 19 stycznia do 25 stycznia 2020

Spółdzielczości

 

 

 

 

45.

Od 26 stycznia do 01 lutego 2020

Stalowej

 

 

 

 

46.

Od 02 lutego do 08 lutego 2020

Tyskiej

 

 

 

 

47.

Od 09 lutego do 15 lutego 2020

Wapiennej i Podlaskiej (1 dom)

 

 

 

 

48.

od 16 lutego do 22 lutego 2020

Wesołej

 

 

 

 

49.

od 23 lutego do 29 lutego 2020

Wilczej

 

 

 

 

50.

Od 1 marca do 07 marca 2020

Worcella

 

 

 

 

51.

Od 08 marca do 14 marca 2020

Zadole

 

 

 

 

52.

Od 15 marca do 21 marca 2020

Zakątek

 

 

 

 

53.

22 marca do 28 marca 2020

Zaułek

 

 

 

 

54.

29 marca  do 04 kwietnia 2020

Zbożowej

 

55.

05 kwietnia do 11 kwietnia 2020

Zdrojowej

 

56.

12 kwietnia do 18 kwietnia 2020

Ziołowej

 

57.

19 kwietnia do 25 kwietnia 2020

Żużlowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)