Ogłoszenia Parafialne

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e (Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego)

( 2 do 9 czerwca 2019 r.)

 

 

          Świętujemy dzisiaj Wniebowstąpienie Jezusa. Ten dzień napełnia nas radością, gdyż Chrystus przebywając w chwale nieba, wzywa nas do dawania świadectwa w miejscach gdzie jesteśmy i obiecuje łaskę Ducha Świętego. Po Wniebowstąpieniu Chrystusa Apostołowie z Maryją trwali w Wieczerniku na modlitwie. Gromadzimy się w naszej świątyni, w naszym  Wieczerniku, by prosić o wielkie dary Boże, szczególnie o dar jedności dla Chrystusowego Kościoła i dla naszych rodzin.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszystkie ofiary !

 

--------------------------------------

 

          Zapraszamy dziś na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne oraz na godz. 19.00 na Wieczór Uwielbienia, który zakończymy Mszą św. o godz. 20.00 w polecanych przez nas intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 

          Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą to uroczystość będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.

         

          W czwartek zapraszamy na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. za + ks. prob. Alojzego Bindę w 1 roczn. śmierci.

 

          W piątek o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i na Mszę św. w int. parafian. O godz. 16.30 Msza św. szkolna.   Prosimy o liczny udział dzieci i gimnazjalistów we wspólnej modlitwie. Od 16.00 okazja do spowiedzi.

 

          W sobotę rano odwiedzimy naszych chorych i starszych zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej

         

          W przyszłą niedzielę na Mszach św. grać będzie i śpiewać tercet bandurystek "Oriana" z Tarnopola (bandura to unikatowy ukraiński instrument liczący 65 strun) i po każdej Mszy św. zbierać będą ofiary na budowę grekokatolickiej cerkwi św. Jana Ewangelisty w Tarnopolu

         

          W dniach 22-23.06 odbędzie się parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie w najbliższy poniedziałek 3-go czerwca o godz. 19:00 w salce świętego Alojzego. Zapisy można składać w zakrystii lub podczas spotkania organizacyjnego.         

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( VI  Niedziela Wielkanocna )

(26 maja do 2 czerwca 2019 r. )

 

          Chrystus gromadzi nas w dzisiejszą niedzielę, aby przypomnieć nam, że poznać Boga może tylko ten, który Go prawdziwie umiłował; prawdę Ewangelii odkrywa tylko ten, kto nią żyje. „Jeśli mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać”. Prośmy Pana w tej Eucharystii, by uzdolnił nas do życia na co dzień przykazaniem miłości.

Duchowo łączymy się z pielgrzymami, którzy dziś zgromadzili się u Matki Miłości i Sprawiedliwości Społecznej na piekarskim wzgórzu. Prosimy dla nich o moc Ducha Świętego.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont dachu zerwanego przez marcową wichurę w kościele Opatrzności Bożej w Katowicach - Zawodziu. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

--------------------------------

 

           

Dziś zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo majowe oraz na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski.

 

          W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii modlitwy o urodzaje odprawimy o godz. 17.30 pod krzyżem misyjnym przy kościele. Połączymy te modlitwy z nabożeństwem majowym.

           

W czwartek - wspomnienie św. Jana Sarkandra, męcz. od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe.

 

          W piątek przypada Święto Nawiedzenia NMP. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

         

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy parafian w niedzielę  2-go czerwca na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się modlitwą o godz. 19:00 i zostanie zakończony Mszą Świętą o godz. 20:00 w intencjach powierzanych przez nas za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 

         

         

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e (IV Niedziela Wielkanocna)

( 12 do 19 maja 2019 r. )

 

          Dzisiejsza liturgia ukazuje nam Chrystusa jako Dobrego Pasterza, który zna swoje owce i pragnie zaprowadzić je do domu Ojca. Pragnąc iść tą drogą, gromadzimy się dziś na Eucharystii, by u źródła czerpać siły i zapał do podążania za naszym Pasterzem.

Niedziela Dobrego Pasterza jest dniem modlitw o powołania do służby w Kościele.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za wszystkie ofiary !

 

-----------------------------------

 

          Dziś o godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo majowe. O godz. 20.30 różaniec i Apel Jasnogórski. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w ciągu całego tygodnia. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 śpiewał będzie chór Modus vivendi z Parafii Nsjśw. Ciała i Krwi Chrystusa z Piotrowic. Po Mszy św. krótki koncert pieśni wielkanocnych i maryjnych.

 

          Jutro 13 maja przypada wspomnienie NMP z Fatimy.  Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Fatimskim o godz. 17.00 i na Mszę św. w int. Członków Róż Różańcowych

 

          W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy, by również w rodzinach modlić się o nowe powołania.

 

          We wtorek, w święto św. Macieja Apostoła oraz w piątek o godz. 19.00 spotkanie przygotowawcze do liturgii sakramentu bierzmowania. W piątek prosimy o udział zarówno kandydatów do bierzmowania jak i świadków. Po spotkaniach okazja do spowiedzi św.

 

          W czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., patrona Polski. Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu.

  

W piątek o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Potem Msza św. w int. parafian. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. dla bierzmowańców i ich świadków oraz rodziców i rodzeństwa.

 

W sobotę 18 maja o godz. 7.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 11.00 ks. bp Adam Wodarczyk odprawi Mszę św., w czasie której udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w katowickiej katedrze zostania odprawiona Msza św. w int małżonków odprawiających swoje jubileusze małżeńskie. Zapraszamy jubilatów do udziału w tej Eucharystii.

         

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e (III Niedziela Wielkanocna)

( 5  do  12 maja 2019r. )

 

            Trwając w radości paschalnej stajemy przed Ołtarzem Pańskim, aby oddać Jezusowi cześć, moc, chwałę i błogosławieństwo. Liturgia dzisiejszej niedzieli uobecnia kolejne spotkanie Chrystusa  Zmartwychwstałego z Apostołami. Po pytaniu o wiarę kieruje On dziś do nas pytanie o miłość: "Czy kochasz mnie ?"      Udział w tej Eucharystii niech będzie odpowiedzią na to pytanie.

Dziś osiemnaścioro dzieci przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Modlitwą towarzyszymy dzieciom i ich rodzinom .

Modlitwą wspieramy również papieża Franciszka w jego trzydniowej pielgrzymce do Bułgarii i Macedonii Północnej.

            Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje, na pokrycie koszów związanych z renowacją metalowych elementów wystroju naszego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

-----------------------------------

 

            Zapraszamy dziś na godz. 15.30 dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny a także parafian  na nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii. Zapraszamy też na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Diakoni rozpoczynają dziś rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich modlitwie. Święcenia odbędą się w sobotę 11 maja o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.

 

            Rozpoczęliśmy  miesiąc maj. W tym miesiącu gromadzimy się w naszych świątyniach i kaplicach, aby śpiewać Litanię Loretańską i maryjne pieśni na cześć Matki Najświętszej. Zapraszamy do udziału w tych pięknych, zakorzenionych w polskiej tradycji nabożeństwach majowych. W naszym kościele odprawiamy nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

 

             W poniedziałek przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba, a w środę uroczystość św. Stanisława bpa i męcz., głównego patrona Polski.

           

            W czwartek Od 17.00  – adoracja Najśw. Sakramentu.

 

            W piątek o 19.00 Msza św. w int. młodzieży. Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na tę Eucharystię  i spotkanie przygotowawcze do sakramentu.

 

            W sobotę 11 maja organizujemy pielgrzymkę dzieci wczesno i pierwszokomunijnych i ich rodziców do sanktuarium Matki Bożej w Czernej. Dojazd indywidualny. O godz. 10.00 mamy zarezerwowaną Mszę św. w sanktuarium, potem zwiedzanie z przewodnikiem i czas dla rodziny. Zapraszamy także innych członków rodzin dzieci do udziału w tej pielgrzymce.

           

            W sobotę rano odwiedzimy naszych chorych i osoby starsze, zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

            Kolekta w przyszłą niedzielę, przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Będzie to niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczniemy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Michała Palowskiego i ks. Michała Orlika z ok. rocznicy ich święceń kapłańskich.

 

 

Ogłoszenia   duszpasterskie  ( II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia)

( 28 kwietnia do 5 maja 2019 r. )

Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia. Zmartwychwstały Chrystus pokazuje św. Tomaszowi swoje rany, przebacza niewiarę, daje kolejną szansę. Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca, wierzy w wątpiących, pozyskuje niedowiarków. Jezus, ukazując się uczniom z ranami, utożsamił się ze wszystkimi ludźmi napiętnowanymi. Wszyscy odtrąceni, pominięci, zniewoleni, okaleczeni fizycznie lub moralnie mogą w naznaczonym ranami Chrystusie zobaczyć swój obraz. Dotykając ran Jezusa, odzyskują godność, wchodzą na drogę do nieba. W Eucharystii Jezus pozwala nam dotykać swojego poranionego Ciała, obejmuje nas miłosierdziem, leczy rany. Powtarzajmy ze św. Faustyną: Jezu, ufam Tobie!

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas naszej archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

----------------------------------

          Dziś zapraszamy na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne i na godz. 20.30  na różaniec i apel Jasnogórski.

          Dziś ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. Dzisiejszą niedziela rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

          Jutro obchodzić będziemy Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski. W środę Święto św. Józefa, rzemieślnika.

          Od środy rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

          W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

          W czwartek od godz. 17.00 do 17.30 okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 20.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w powierzanych przez nas intencjach.   

          W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Zachowujemy niedzielny porządek Mszy św. O godz. 10.00 Msza św. w int Ojczyzny. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Milenijny akt oddania Polski.

          We wtorek (30 IV) i w czwartek (2 V) o godz. 18.45 zapraszamy dzieci przystępujące w przyszłą niedzielę do Wczesnej i I Komunii św. wraz z rodzicami na przygotowanie liturgiczne - próbę.

Spowiedź dzieci pierwszo- i wczesno komunijnych i ich rodziców odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Zaś spowiedź dla rodziców chrzestnych, rodzeństwa i bliskich od godz. 17.00. Uroczystość Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.         

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i będzie miała charakter inwestycyjny na pokrycie kosztów związanych z renowacją elementów metalowych wystroju naszego kościoła.

Dekanalna pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas do sanktuarium w Leśniowie i Gidlach odbędzie się we wtorek 21 maja. Zapisy u P. Marii Gierlotki i w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do udziału także parafian spoza Zespołu Caritas. Wyjazd autokarem o godz. 8.00 z Ochojca.

Zarząd Związku Górnośląskiego zaprasza członków i sympatyków Związku na "Śląskie Gody" do Parku Etnograficznego w Chorzowie w dniu 1 maja br. Uroczysta Msza św. w zabytkowym kościółku odbędzie się o godz. 11.00. W programie przewiduje się imprezy towarzyszące oraz bogatą ofertę różnorodnych stoisk regionalnych.

 

 

         

         

           

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

(21 do 28 kwietnia 2019 r. )

 

          "Oto dzień, który Pan uczynił".  Chrystus powstał z martwych i zwyciężył ciemności grzechu. Zgromadzeni na świętej Eucharystii stajemy się uczestnikami tego najważniejszego wydarzenia historii ludzkości. Nic by nam przecież nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za chwilę Zmartwychwstały pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina przyjdzie do naszych serc. Wierzymy, Chryste, że prawdziwie zmartwychwstałeś i już teraz pragniemy przez tę świętą liturgię uczestniczyć w Twojej chwale.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 

----------------------------------

 

          Jutro w drugi dzień świąt wielkanocnych, zachowujemy niedzielny porządek Mszy św. Jutrzejsza kolekta przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski  i Wydział  Teologiczny U.Ś.

 

          Tydzień wielkanocny to szczególny czas, w którym czcimy tajemnicę Miłosierdzia Bożego.

         

          W środę na godz. 19.00 zapraszamy do salki przy kościele rodziców dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych. Chcemy omówić uroczystość pierwszokomunijną. (Zebranie składki na pamiątki komunijne, kwiaty, dar ołtarza)

         

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta.

 

          W przyszłą niedzielę przypada święto Miłosierdzia Bożego. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Caritas naszej archidiecezji. Każdego roku w tę niedzielę przeprowadzane jest  też liczenie wiernych, uczestniczących we Mszy św.

         

          Dzisiaj składamy sobie życzenia. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzymy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas była dla nas źródłem nadziei i mocy w zmaganiu się z trudną rzeczywistością życia. Niech  Zmartwychwstały Pan napełni Was też radością i pokojem, którego świat dać nie może.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  ( Niedziela Palmowa )

(14 do 21 kwietnia 2019 r. )

 

            Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień historii zbawienia. Niech liturgia wprowadzi nas w największe tajemnice naszego zbawienia, niech bolesna męka  Chrystusa będzie dla nas źródłem nawrócenia.

       Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne "Bóg zapłać" za wszystkie ofiary!

-------------------------------------

 

            Dziś o godz. 14.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się spotkanie młodzieży z okazji XXXIV Światowego Dnia Młodzieży. Spotkaniu będzie przewodniczył pasterz Kościoła katowickiego Ks. Abp Wiktor Skworc. Prosimy młodzież naszej parafii, by z gałązkami palmowymi udała się na to świętowanie do katedry.

            Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie Gorzkich żali o godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym. W imieniu naszej młodzieży zapraszamy na godz. 18.00 na spektakl - Misterium Meki Pańskiej.

                        Okazja do spowiedzi św.:

                        codziennie rano od godz. 7.30                     

                        w Wielki Czwartek:   rano od 7.30 do 9.00  i  od 15.00 do 17.30

                        w Wielki Piątek:        rano od 7.30 do 10.00 i od 15.00 do 17.30

                        w Wielką Sobotę:        rano od 7.30 do 11.00 i od 14.00 do 19.30

 

            Dobrze po chrześcijańsku przeżyć Wielki Tydzień znaczy uczestniczyć w liturgicznych ceremoniach. Serdecznie zapraszamy do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.

            Wielki Czwartek

             O godz. 10.00 - w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Msza św. z poświęceniem olejów.

O godz. 18.00 - uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej  z dziękczynieniem za sakrament Eucharystii i kapłaństwa.   Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00 oraz możliwość ucałowania ołtarza, na którym sprawujemy Eucharystię.

            Wielki Piątek Męki Pańskiej

            Najsmutniejszy dzień w ciągu roku liturgicznego. Dzień, w którym nie odprawia się żadnej Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy. O godz.7.30 modlitwa brewiarzowa i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 9.00 - Droga Krzyżowa - zapraszamy do udziału zarówno dorosłych jak dzieci. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć przed południem.  O godz. 18.00 Ceremonie Wielkopiątkowe, na które składają się: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. oraz procesja do Bożego Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 24.00. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie i na Ziemię Świętą.

            Wielka Sobota

            O godz. 7.30 modlitwa brewiarzowa i rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie. O godz. 10.00 adoracja dzieci przy Bożym Grobie. O godz. 14.00, 15.00 i   16.00 święcenie potraw wielkanocnych. O godz. 20.00 - Liturgia Wigilii Paschalnej. Obrzędy liturgii wielkosobotniej składają się z pięciu części: liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej, Eucharystii oraz procesji rezurekcyjnej. Prosimy przynieść ze sobą świece, które zapalimy w czasie liturgii światła, odnowienia przymierza chrztu św. i w czasie procesji rezurekcyjnej. Prosimy, by świece miały ochronki zabezpieczające przed pobrudzeniem ławek i podłogi woskiem. Zachęcamy, by w Wielką Sobotę zachować również wstrzemięźliwość od potraw mięsnych do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

            W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w drugim dniu  Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. 

            Na stoliku z prasą wystawiona jest skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy także Parafian o ofiarowanie kwiatów do Bożego Grobu - jeśli ktoś ma taki zwyczaj.

            W salce przy kościele można jeszcze zaopatrzyć się w świece Caritas w paschaliki wielkanocne. Mogą nam one  posłużyć w czasie liturgii Wigilii Paschalnej.

 

             

           

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e  ( V Niedziela Wielkiego Postu )

( 7 do 14 kwietnia 2019 r. )

         

          Chrystus gromadzi nas grzesznych i słabych wokół siebie, by okazać nam swoje wielkie miłosierdzie i dać nam siły do pokonania grzechów. W czasie tej świętej liturgii staje pośród nas i mówi każdemu : "I ja ciebie nie potępiam, /.../  od tej chwili już nie grzesz".

Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej O. Krzysztofa Gzellę, benedyktyna z klasztoru w Biskupowie, który podjął się trudu prowadzenia rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Prośmy o światło Ducha Św. dla Księdza rekolekcjonisty i o otwarcie naszych serc na Słowo  Boże.

          Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest kolektą inwestycyjną na potrzeby naszej parafii - na pokrycie wydatków związanych z renowacją metalowych elementów wystroju naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

-------------------------

          Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Od dzisiejszej niedzieli do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłonięte będą krzyże. Przeżyjmy ten okres w duchu pokuty, wynagrodzenia, abstynencji.

          Dziś o godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali  połączone z oddaniem czci Krzyżowi świętemu i z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do udziału. O godz. 20.25 czytanie Słowa Bożego, różaniec i Apel Jasnogórski.

          Porządek rekolekcji:

Nauki ogólne dla wszystkich od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00

Dziś o godz. 18.00 konferencja poświęcona duchowości mężczyzny, a w poniedziałek o godz. 19.00 o duchowości kobiety. Zapraszamy do udziału zarówno panie jak i panów.

Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży :  we wtorek o godz. 19.00.

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. dla chorych i seniorów.

Rekolekcje wielkopostne zakończymy w środę.

Od poniedziałku do środy odbywać się też będą rekolekcje dla SP nr 56

W poniedziałek i wtorek o godz. 9.30 spotkania rekolekcyjne dla klas I do V

                                         o godz. 11.00 dla klas VII, VIII i III gimnazjum

W środę o godz. 9.30 Msza św. dla wszystkich klas

             Sakrament pokuty i pojednania:

Dzieci: we wtorek po spotkaniach rekolekcyjnych

Młodzież : we wtorek po nabożeństwie pokutnym

Dorośli :   codziennie rano od godz. 7.30

                  po południu: w poniedziałek od godz. 17.00

                  we wtorek i środę od godz. 16.00         

 

             We wtorek po wieczornej Mszy św. prosimy rodziców z dziećmi komunijnymi po odbiór strojów komunijnych do salki przy kościele.

          W czwartek 11 kwietnia na godz. 16.00 zapraszamy nauczycieli szkół katowickich na wielkopostne spotkanie w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, przy ul. Wita Stwosza 17 a.

          W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

          W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Zapraszamy do udziału także młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. O 18.00 na Mszę św. i spotkania w grupach po Mszy św. O godz. 19.00 pod krzyżem przy Kopalni "Wujek" rozpocznie się Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami naszego miasta pod pomnik Powstańców Śląskich. Serdecznie zapraszamy do udziału.

          W sobotę rano odwiedzimy też naszych chorych i osoby starsze, które nie mogą przyjść do kościoła, zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy najbliższych i sąsiadów, by umożliwili wszystkim naszym chorym przyjęcie wielkanocnego Sakramentu Eucharystii.

          O godz. 10.00 pierwsza spowiedź dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych. Polecamy je modlitwie parafian.

          W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją odbędzie się na Mszy św. o godz. 12.00. Na innych Mszach św. będzie zwykły obrzęd poświęcenia palm.

O godz. 10.00 Msza św. w int. ks. Prob. Eugeniusza Krasonia z ok. 40 roczn. święceń kapłańskich.

O godz. 14.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zgromadzi się młodzież naszej archidiecezji pod przewodnictwem Metropolity Katowickiego Ks. Abpa Wiktora Skworca, by wspólnie świętować Dzień Młodzieży. Prosimy młodzież naszej parafii o wzięcie udziału w tym spotkaniu i zabranie ze sobą gałązek palmowych.

          W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej, o godzinie 18.00 młodzież naszej parafii zaprasza na spektakl - Misterium Męki Pańskiej. Bardzo serdecznie zachęcamy do przyjścia.      

          W salce przy kościele można nabywać „paschaliki wielkanocne” – świece Caritas na stół świąteczny, z których dochód przeznaczony jest na  dofinansowanie wakacyjnych akcji pomocy dzieciom i młodzieży. Ofiara za świecę – 6 zł.

                   

 

„W mocy Bożego Ducha”

 

 

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE

7 do 10 kwietnia 2019

 

 

V Niedziela Wielkiego :       Nauki rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św.                               Postu                              

                         7 IV                16.15  Gorzkie Żale

                                                18.00  Konferencja „O duchowości mężczyzny”

 

            

          Poniedziałek:               8.00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

                         8 IV                 9.30  Spotkanie rekolekcyjne dla kl. I - V

                                               11.00  Spotkanie rekolekcyjne dla kl. VII, VIII i III gimnazjum

                                                18.00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

                                               19.00  Konferencja „O duchowości kobiety”

 

 

                  Wtorek:                8.00  Msza św. dla chorych i seniorów

                          9 IV                9.30  Spotkanie rekolekcyjne dla kl. I - V

                                               11.00  Spotkanie rekolekcyjne dla kl. VII, VIII i                                               III gimnazjum

                                                18.00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

                                               19.00  Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży

 

 

                     Środa:                 8.00  Msza św. z nauką rekolekcyjną  

                         10 IV               9.30  Zakończenie rekolekcji dla SP nr 56

                                                18.00  Msza św. z nauką rekolekcyjną

                                                          Zakończenia rekolekcji    

 

 

Sakrament pokuty i pojednania:

 

Dzieci: we wtorek po spotkaniach rekolekcyjnych

Młodzież : we wtorek po nabożeństwie pokutnym

Dorośli :   codziennie rano od godz. 7.30

                  po południu: w poniedziałek od godz. 17.00

                  we wtorek i środę od godz. 16.00

 

            

Rekolekcje  poprowadzi  O. Krzysztof Gzella, benedyktyn z Biskupowa

 

 

 

 

 

 

O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e  (IV Niedziela Wielkiego Postu)

( 31 marca  do 7 kwietnia  2019 r. )

         

          Stajemy przed Panem w IV  niedzielę Wielkiego Postu, która w tradycji liturgicznej Kościoła jest nazywana niedzielą radości -"Laetare". Źródłem tej radości jest Słowo Boże, które mówi nam, że Bóg jest Ojcem miłosiernym, który przebacza grzechy, że Jezus pojednał nas ze swoim Ojcem i że będziemy uczestnikami radości wiecznej. Przedsmakiem tej radości  na ziemi jest Eucharystia.

          Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

--------------------------------

 

          Dzisiaj o godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. O godz. 20.25 czytanie Słowa Bożego, różaniec i Apel Jasnogórski.

 

          We wtorek 2-go kwietnia zapraszamy wszystkich na Wieczór Uwielbienia Krzyża Świętego. Rozpoczniemy  o godz. 19:00, a zakończmy Mszą Świętą o godz. 20:00 ku czci św. Jana Pawła II w powierzanych przez nas intencjach       

          W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.

 Po Mszy św. wieczornej na probostwie odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członków Rady prosimy o udział w spotkaniu. Chcemy omówić przygotowania do liturgii Triduum Paschalnego, do I Komunii św. i do bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się w sobotę 18 maja o godz. 11.00.

          W piątek o godz. 17.15 Drogę Krzyżowa. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.

          W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlimy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

          W piątek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy całonocna adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy ranną Mszą św. Do północy będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w ramach nocy konfesjonałów

          W sobotę o godz. 13.00 Ks. Franciszek Lipa, pochodzący z naszej parafii odprawi Mszę św. dziękczynną z ok. 80 urodzin. Ks. Franciszkowi życzymy wielu łask Bożych i zdrowia i zapraszamy do udziału w tej Mszy św.

          Naszych chorych i osoby starsze odwiedzimy w sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 13 kwietnia.       

          W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Hasłem są słowa: W mocy Bożego Ducha. Rekolekcje poprowadzi O Krzysztof Gzella, benedyktyn z klasztoru w Biskupowie k/Głuchołaz. W przyszłą niedzielę oprócz nauk ogólnych na każdej Mszy św. zapraszamy zarówno panie jak i panów na konferencję poświęconą byciu mężczyzną na godz. 18.00, a w poniedziałek na konferencję o kobiecie.

          WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA dla Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Pracowników Oświaty oraz Nauczycieli Emerytowanych odbędzie się w czwartek 11 kwietnia br. w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a o godz. 16.00

          Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z renowacją metalowych elementów wystroju naszego kościoła. To czyszczenie i konserwacja przywraca blask naszemu prezbiterium.     

          W salce przy kościele można w ramach akcji Caritas nabyć paschaliki, czyli świece wielkanocne, symbol Zmartwychwstałego Chrystusa.

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Drodzy Parafianie!

 

W I Niedzielę Wielkiego Postu pragnę Wam zaproponować łańcuch modlitwy wzajemnej
polegający na tym, że co tydzień będziemy się modlić za mieszkańców
konkretnej ulicy w naszej parafii. W tym celu został opracowany specjalny harmonogram.
Wielki Post jest ważnym okresem w roku liturgicznym, jest czasem wezwania do nawrócenia
i pogłębienia naszej wiary, do czynienia dobra. Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo
Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię! – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii.
Krótko, ale konkretnie. Jezusowi na pustyni usługiwali aniołowie. My także możemy sobie
służyć i być dla siebie aniołami poprzez wzajemną modlitwę, życzliwy uśmiech i dobre
uczynki. Módlmy się też do swoich Aniołów Stróżów i prośmy, aby nam w tym wszystkim
pomagali. Kardynał Stefan Wyszyński pozostawił nam taką piękną myśl: Modlitwa wzajemna
jest błogosławioną więzią, która nigdy nie słabnie.
Mam nadzieję, że chętnie włączą się do tej modlitwy ludzie starsi, chorzy, może będą
pamiętać śpieszący się do pracy i matki krzątające się przy obiedzie dla rodziny. I tak
łańcuch modlitwy oplecie wszystkich, a nasza parafia stanie się naprawdę rodziną rodzin
o silnych więzach.
Ks. proboszcz Eugeniusz Krasoń

 

                              N O W Y    H A R M O N O G R A M

modlitwy wzajemnej w naszej parafialnej wspólnocie w roku 2019/2020

 

L.p.

W tygodniu od ........ do ........

modlimy się za mieszkańców ulicy:

 

 

 

 

 1.     

od 24 marca do 30 marca 2019

Borowej

 

 

 

 

 2.

od 31 marca do 06 kwietnia 2019

Braci Wiechułów

 

 

 

 

 3.

od 07 kwietnia do 13 kwietnia 2019

Fabrycznej

 

 

 

 

 4.

od 14 kwietnia do 20 kwietnia 2019

Glebowej

 

 

 

 

 5.

od 21 kwietnia do 27 kwietnia 2019

Grzybowej

 

 

 

 

 6.

od 28 kwietnia do  04 maja 2019

Helskiej

 

 

 

 

 7.

od 05 maja do 11 maja 2019

Jagodowej

 

 

 

 

 8.

od 12 maja do 18 maja 2019

gen. Jankego

 

 

 

 

 9.

od 19 maja do 25 maja 2019

Jarzębinowej

 

 

 

 

10.

od 26 maja do 01 czerwca 2019

Jastrzębiej

 

 

 

 

11.

od 02 czerwca do 08 czerwca 2019

Jaśminowej

 

 

 

 

12.

od 09 czerwca do 15 czerwca 2019

Jaworowej

 

 

 

 

13.

od 16 czerwca do 22 czerwca 2019

Jaworowej Tylnej

 

 

 

 

14.

od 23 czerwca do 29 czerwca 2019

Kątowej

 

 

 

 

15.

od 30 czerwca do 06 lipca 2019

Kolejowej

 

 

 

 

16.

od 07 lipca  do 13 lipca 2019

Kołłątaja

 

 

 

 

17.

od 14 lipca do 20 lipca 2019

Konarskiego

 

 

 

 

18.

od 21lipca do 27 lipca 2019

Koników Polnych

 

 

 

 

19.

od 28 lipca do 03 sierpnia 2019

Kossaka

 

 

 

 

20.

od 04 sierpnia do 10 sierpnia 2019

Krótkiej

 

 

 

 

21.

od 11 sierpnia do 17 sierpnia 2019

Krynicznej

 

 

 

 

22.

od 18 sierpnia do 24 sierpnia 2019

Lawendowej

 

 

 

 

23.

od 25 sierpnia do 31 sierpnia 2019

Lechickiej

 

 

 

 

24.

od 01 września do 07 września 2019

Legnickiej

 

 

 

 

25.

od 08 września do 14 września 2019

Leśnej

 

 

 

 

26.

od 15 września do 21 września 2019

Liliowej

 

 

 

 

27.

od 22 września do 28 września 2019

Łowieckiej

 

 

 

 

28.

od 29 września do 05 października 2019

Łubinowej

 

 

 

 

29.

od 06 października do 12 października 2019

Macierzanki

 

 

 

 

30.

od 13 października do 19 października 2019

Marmurowej

 

 

 

 

31.

od 20 października do 26 października 2019

Motyli

 

 

 

 

32.

od 27 października do 02 listopada 2019

Nad Jarem

 

 

 

 

33.

od 03 listopada do 09 listopada 2019

Odrodzenia

 

 

 

 

34.

od 10 listopada do 16 listopada 2019

Olszynowej

 

 

 

 

35.

od 17 listopada do 23 listopada 2019

Poprzecznej

 

 

 

 

36.

od 24 listopada do 30 listopada 2019

Prusa

 

 

 

 

37.

od 01 grudnia do 07 grudnia 2019

Pszennej

 

 

 

 

38.

Od 08 grudnia do 14 grudnia 2019

Pustej

 

 

 

 

39.

Od 15 grudnia  do 21 grudnia 2019

Radockiego

 

 

 

 

40.

Od 22 grudnia do 28 grudnia 2019

Rumiankowej

 

 

 

 

41.

Od 29 grudnia 2019 do 04 stycznia 2020

Sadowej

 

 

 

 

42.

Od 05 stycznia do 11 stycznia 2020

Sarmackiej

 

 

 

 

43.

Od 12 stycznia do 18 stycznia 2020

Spokojnej

 

 

 

 

44.

od 19 stycznia do 25 stycznia 2020

Spółdzielczości

 

 

 

 

45.

Od 26 stycznia do 01 lutego 2020

Stalowej

 

 

 

 

46.

Od 02 lutego do 08 lutego 2020

Tyskiej

 

 

 

 

47.

Od 09 lutego do 15 lutego 2020

Wapiennej i Podlaskiej (1 dom)

 

 

 

 

48.

od 16 lutego do 22 lutego 2020

Wesołej

 

 

 

 

49.

od 23 lutego do 29 lutego 2020

Wilczej

 

 

 

 

50.

Od 1 marca do 07 marca 2020

Worcella

 

 

 

 

51.

Od 08 marca do 14 marca 2020

Zadole

 

 

 

 

52.

Od 15 marca do 21 marca 2020

Zakątek

 

 

 

 

53.

22 marca do 28 marca 2020

Zaułek

 

 

 

 

54.

29 marca  do 04 kwietnia 2020

Zbożowej

 

55.

05 kwietnia do 11 kwietnia 2020

Zdrojowej

 

56.

12 kwietnia do 18 kwietnia 2020

Ziołowej

 

57.

19 kwietnia do 25 kwietnia 2020

Żużlowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)